Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 01 06

Sniegas ir didelis šaltis: kaip išvengti traumų ir nuostolių?

Sinoptikai neklydo: į Lietuvą atėjo tikroji žiema su sniegu ir šalčio banga. Esant tokioms prastoms oro sąlygoms draudikai sulaukia apie 20 proc. daugiau skambučių dėl patirtų žalų – gali nukentėti ne tik pastatai ar automobiliai, dėl slidžių bei apsnigtų šaligatvių padidėja ir traumų rizika. Ekspertai pataria, kaip tinkamai pasiruošti žiemos pavojams ir išvengti nemalonių netikėtumų.
Susižeidęs vyras
Susižeidęs vyras / „Fotolia“ nuotr.

1 patarimas: pašalinkite sniegą nuo stogų

Iškritus gausiam sniegui ant stogų gali susidaryti didelis sniego sluoksnis, ypač dažnai su tokia problema susiduria mažą nuolydį turinčių stogų savininkai. Jeigu sniegas yra laiku nepašalinamas, prasidėjus lijundrai ar šlapdribai stogo konstrukcijos gali neatlaikyti didelio svorio ir sugadinti stogo dangą, gausus sniegas ypač pavojingas senesnių pastatų stogo konstrukcijoms. Tokiais atvejais nuostoliai svyruoja apie 1,5 tūkst. eurų. Tačiau tai toli gražu ne vienintelė problema – dėl gausaus sniego gali susidaryti ir pavojingos sniego nuošliaužos.

„Sniego nuošliaužos kelia grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei, todėl reikėtų pasirūpinti ne tik savo šeimos, bet ir praeivių saugumu – ypač jeigu šalia pastato yra pėsčiųjų takas ar šaligatvis. Jeigu sniego pašalinti nepavyksta, būtina pažymėti ar aptverti pavojingą teritoriją. Nuo stogų valant sniegą, taip pat reikėtų laikytis saugumo reikalavimų – aptverti teritoriją, kad krintantis sniegas nesužalotų praeivių“, – primena Mindaugas Balinskas, „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas.

2 patarimas: nepalikite automobilio po medžiais ar šalia pastatų

Sniego nuošliaužos gali kelti pavojų ne tik aplinkinių sveikatai, bet ir netoliese stovinčiam automobiliui. Vairuotojams patariama nestatyti automobilių arti stogų ar po medžiais ir rinktis atokiau nuo jų esančias automobilių stovėjimo aikšteles. Esant dideliam šalčiui ir snygiui, medžių šakos aplimpa sniegu ir apledėja, dėl šios priežasties jos gali neatlaikyti didelio sniego svorio ir lūžti ant šalia esančių automobilių.

„Pasitaiko atvejų, kuomet didelė sniego nuošliauža išdaužo automobilio stiklus, žibintus ar sulanksto transporto priemonės stogą. Sulaukiame ir tokių pranešimų, kuomet nuo stogo nukritęs šlapio ir suledėjusio sniego gabalas apgadina pro šalį važiuojančias transporto priemones. Tokių žalų vidutinis draudimo išmokų dydis svyruoja apie 600 eurų, o didžiausia užfiksuota žala siekė 6,5 tūkst. eurų“, – skaičiuoja žalų departamento vadovas.

3 patarimas: rinkitės kokybiškus žieminius batus

Esant prastoms oro sąlygoms, kuomet dėl gausaus sniego ar plikledžio šaligatviai tampa itin slidūs, patariama likti namuose – ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Jeigu vis dėlto negalite atidėlioti svarbių darbų, rekomenduojama rinktis kokybišką avalynę arba įsigyti specialius apkaustus, kurie tvirtinami prie batų pado ir geriau sukimba su žemės paviršiumi.

„Praktika rodo, kad traumos paslydus sudaro apie 60 proc. visų užregistruojamų traumų šaltojo sezono metu. Rekomenduojamų kokybiškų žieminių batų padas įprastai būna pagamintas iš minkštesnės gumos, kuri išlaiko savo savybes ir neslysta net esant minusinei temperatūrai. Didžiausia užfiksuota žala dėl smulkios traumos 2016 metais siekė 1,5 tūkst. eurų“, – sako M. Balinskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius