Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 25d. 11:07

Sniegas valomas, ledas – ne

Vilniečiai piktinasi, kad daugiabučių kiemuose tik nukasamas sniegas, o ledas paliekamas likimo valiai.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniečiai piktinasi, kad daugiabučių kiemuose tik nukasamas sniegas, o ledas paliekamas likimo valiai.

Dalies kiemsargių paslaugų atsisakiusi Vilniaus miesto savivaldybė daugiabučių kiemų valymą organizuoja centralizuotai. Kasti sniego siunčiami maži traktoriai, tačiau kovai su ledo sluoksniu trūksta pinigų.

Anot savivaldybės Komunalinio ūkio departamento direktoriaus Virginijaus Paužos, savivaldybė daugiabučių kiemus valo nuo sausio 6 dienos. „Bendradarbiaujame su seniūnijomis, o šios – su namų administratoriais. Namų laiptinėse iškabinami skelbimai, kad gyventojai patrauktų automobilius“, – teigė V.Pauža. Paskirtą dieną atvažiuoja traktoriai, nuvalo ir išveža sniegą.

Tačiau vilnietis Tomas, gyvenantis Justiniškėse, pasipiktino, kad sniegas valomas be tikslo. „Juk dabar sniegas yra suplūktas, kiemuose – ledas. Atvažiavo traktorius, pasisukinėjo ir išvažiavo. O kiek pinigų tam reikėjo?“ – klausė vilnietis.

Paklaustas, ar siųsti valymo techniką į daugiabučių kiemus yra efektyvu ir sostinėje sumažėjus kritulių kiekiui, V.Pauža sutiko, kad traktoriai ledo nenugrandys, tačiau aiškino, jog jie gali pašalinti vis dar esantį sniegą. „Jeigu automobiliai patraukiami, sniegas nukasamas efektyviai. Tačiau ledo barstyti druska mes nežadame – tam nėra pinigų“, – sakė pašnekovas.

V.Paužos tvirtinimu, išvalyti 100 kvadratinių metrų kiemo važiuojamosios dalies kainuoja 77 litus, o 100 kvadratų stovėjimo vietų – 62 litus. Savivaldybės atstovo duomenimis, šiuo metu mieste išvalyta per 500 kiemų. Anot V.Paužos, šie darbai finansuojami iš anksčiau sutaupytų pinigų. „Atsisakydami kai kurių kiemsargių paslaugų, rudenį sutaupėme lėšų. Dabar jas ir naudojame“, – kalbėjo jis.

Komunalinio ūkio departamento vadovas tikino, kad savivaldybė kiemus valys, kol reikės. „Be abejonės, žmonės taip pat galėtų imtis iniciatyvos ir susiorganizavę nusikasti kiemą patys“, – užsiminė V.Pauža.

Temos: 2 Ledas Sniegas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min