Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 8d. 07:56

Sniegas verčia pasijusti bejėgiais

Tokie vaizdai Panevėžyje šiomis dienomis įprasti.
„Lietuvos žinių“ nuotr. / Tokie vaizdai Panevėžyje šiomis dienomis įprasti.

Nors Lietuva dar nepatiria tokių žiemiškų išbandymų, kokie teko nemažai daliai Europos, mūsų krašte sunkiai sekasi atlaikyti sniego atakas. Apipustytos kai kurių didžiųjų miestų gatvės ir šaligatviai dėl lėšų stygiaus valomi vangiai, todėl daugėja traumuotų žmonių.

Tarpmiestinis susisiekimas dėl sniego vakar nebuvo paralyžiuotas, tačiau kai kuriuose miestuose krituliai gyventojams sukėlė daug nepatogumų, neišvengta ir skaudžių nelaimių. Pavakarę sostinės S.Batoro gatvėje, visuomeninio transporto stotelėje, paslydusi ant nenukasto sniego krūvos, penkiametė krito ant važiuojamosios kelio dalies. Autobusas pervažiavo jai rankytę ir dukrą gelbėjusiam tėvui ranką.

Snigti nesiliaus

Kelininkai nuo pat ketvirtadienio nakties pakartotinai valė ir barstė magistralinius bei krašto kelius. Vakar popiet vis dar snigo ir snyguriavo šiauriniuose bei rytiniuose šalies rajonuose, todėl čia eismo sąlygos išliko sudėtingos. Eismas buvo draudžiamas tik kai kuriuose Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje esančių rajoninių kelių ruožuose, nes šie buvo apsemti ir apledėję.

Sinoptikai prognozavo, kad naktį į penktadienį snigti nesiliaus. Sinoptikė Izolda Marcinonienė LŽ sakė, kad šiandien ir savaitgalį sniegas labiausiai tikėtinas šiauriniuose rajonuose, gali pustyti.

Anot Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) generalinio direktoriaus pavaduotojo Rimanto Jaramino, kad ir kiek snigtų, kelininkai darbų nestabdys. Per praėjusius metus LAKD finansavimas sumažėjo 40 proc. – nuo 320 mln. iki 218 mln. litų. „Mes negalime stabdyti darbų dėl to, kad gauname mažiau lėšų. Privalome užtikrinti saugų eismą keliuose“, – LŽ dėstė jis. R.Jaraminas teigė, kad taupant lėšas greitkelis Vilnius–Kaunas–Klaipėda valomas ne visą parą, o tik nuo 4 val. iki 22 val. Taip pat barstoma nebe 2,5 tūkst., o tik 1,7 tūkst. rajoninių kelių.

Valyti neskubėjo

Prieš į darbus skubėjusius vilniečius vakar rytą atsivėrė kraupokas vaizdas – namų kiemai buvo priversti sniego, pėstiesiems teko klampoti per pusnis, o automobiliai sunkiai važiavo per gatvėse susikaupusį sniegą. Sostinės gatves prižiūrinčios bendrovės „Grinda“ direktorius Algimantas Vilūnas, kalbėdamas su LŽ, pripažino, kad jeigu darbai vakar rytą būtų buvę pradėti anksčiau, vilniečiams nebūtų tekę gatvėse išvysti tiek sniego. Pradžioje buvo valomos ir barstomos gatvės, kuriomis rieda visuomeninis transportas, apie pietus imtasi ir kitų. „Dažniausiai būna taip, kad sninga 2 ar 3 val., tada spėjame viską sutvarkyti. Šį sykį kai kur Vilniuje snigo net 8 val., todėl valymo ir barstymo darbai užtruko. Tačiau apie pietus miestas atrodė gana tvarkingai“, – sakė jis. Sostinės savivaldybė žada nuo šiandien pradėti valyti sniegą kiemuose, šių darbų anksčiau buvo atsisakyta dėl taupymo.

Padaugėjo traumų

Dėl prastai valomų gatvių bei šaligatvių Panevėžyje darbovietes vakar buvo sunku pasiekti ir ratuotiems, ir pėstiems miestiečiams. Apledėjusios provėžos susidarė net pagrindinėse miesto gatvėse.

Sinoptikė Izolda Marcinonienė LŽ sakė, kad šiandien ir savaitgalį sniegas labiausiai tikėtinas šiauriniuose rajonuose, gali pustyti.

Dėl slidžių šaligatvių itin padaugėjo traumų. Panevėžio apskrities ligoninės traumatologijos skyriaus vedėjas Robertas Lapka teigė, kad, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, į ligoninę dėl patirtų traumų kreipėsi ketvirtadaliu daugiau žmonių.

Gydytojas įsitikinęs, kad taupymas gatvių ir šaligatvių valymo sąskaita nieko gero neduos. Pavyzdžiui, kaulo lūžio gydymas stacionare atsieina per 4 tūkst. litų, ne ką mažiau kainuoja ir reabilitacija.

Valė per eismo piką

Gausus sniegas Marijampolę vakar padengė beveik 10 centimetrų storio sniego sluoksniu. Tačiau jo valyti niekas neskubėjo. Prieš 8 val. ryto komunalininkai vis dar gremžė sniegą nuo gatvių ir šaligatvių. Marijampolės policininkai stebėjosi, kad esant tokioms itin sudėtingoms eismo sąlygoms iki pietų tebuvo fiksuotas vienas eismo įvykis, per kurį nesunkiai buvo sužalotas mažametis berniukas. Vairuotojai piktinosi, kaip prastai prižiūrimos miesto gatvės. UAB „Marijampolės švara“ direktorius Zigmas Mačys neslėpė, kad šią žiemą gatvės ir šaligatviai valomi gana menkai, nes šiems darbams skirta kur kas mažiau pinigų nei pernai ar užpernai. Todėl valomos tik kelios magistralinės gatvės, o visos kitos paliktos likimo valiai.

Puraus sniego sluoksnis Dzūkijoje didelių problemų nepridarė ir nei eismo, nei įprasto gyvenimo ritmo nesutrikdė. Anot Alytaus regiono kelių direktoriaus pavaduotojo Juozo Glinevičiaus, apskrityje keliai pasidengė nuo 7 iki 9 centimetrų storio sniego danga, todėl eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau nebuvo gauta nė vieno pagalbos signalo iš atokesnių vienkiemių, kad dėl neišvažiuojamų kelių žmonės negali išvykti iš savo sodybų savo transportu ar jų negali pasiekti medikai.

Susitvarkė po mero pastabų

Pajūryje praėjusią parą nesnigo, pagrindiniai ir rajoniniai keliai buvo nuvalyti. Vakarų Lietuvoje didelių problemų dėl sniego kilo savaitės pradžioje. Kai Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius pareiškė pastabų, tvarkytojai susiėmė ir nuvalė miesto gatves. Tačiau kitose Vakarų Lietuvos vietovėse dėl gausaus sniego ir pūgos dar ilgokai buvo rajoninių kelių, kuriais važiuoti sudėtinga.

Įmonės Klaipėdos regiono keliai atstovai informavo, kad prasčiausia situacija savaitės pradžioje buvo Kretingos rajone, ten daugiausia sunkiai išvažiuojamų kelių. Švariausi keliai – Šilutės rajone.

Parengta pagal Laurynos VIRELIŪNAITĖS, Daivos BARONIENĖS, Mindaugo MILINIO, Kazio KAZAKEVIČIAUS ir Ritos KRUŠINSKAITĖS pranešimus.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min