Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 03, 20:12

Sniege užklimpusių ir pagalbos laukiančių vairuotojų burtažodžiai: „Automobilyje yra vaikų!“ arba „Aš esu klebonas!“

Lietuvą užklojus sniegui, ugniagesiai gelbėtojai masiškai traukia iš bėdos greitosios pagalbos, policijos, elektrikų, kitų specialiųjų tarnybų automobilius. Tačiau pagalbos gali tikėtis ir paprasti vairuotojai. Ypač tie, kurie nepamiršta prasitarti, jog užstrigusioje mašinoje yra mažų vaikų. Arba, pavyzdžiui, prisistato dvasininkais.
Kas sniegu džiaugiasi labiau: vaikai ar tėvai?
Asociatyvinė iliustracija: žiema / Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr.

15min.lt jau rašė, kad šiomis savaitėmis Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai ne tik malšina gaisrus, bet ir vykdo vairuotojų techninės pagalbos funkcijas (žr. susijusius straipsnius).

Galingą techniką turintys gaisrininkai vieną po kito traukia neišvažiuojamuose keliuose įstrigusius ar nuo kelio nuslydusius medikų, policininkų, elektrikų ir kitų tarnybų automobilius.

Tačiau ugniagesių pagalbos gali tikėtis ir paprasti vairuotojai. Gaisrininkai, jei tik turi galimybių, visada skuba patraukti iš kelio tas užbuksavusias ar nuslydusias transporto priemones (dažniausiai vilkikus, sunkvežimius – aut. past.), kurios užkerta visą eismą.

Ugniagesius nesunkiai prisikviečia ir tie, kas neužmiršta pasiguosti, kad įklimpusiame automobilyje yra vaikų.

Vien Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos suvestinėje, kurioje per pastarasias kelias paras minima 11 ištemptų automobilių, aprašomi 4 atvejais, susiję su vaikais.

Sausio 1-ąją 08.04 val. gelbėtojams pranešta, kad Joniškio r. savivaldybėje, kelio Joniškis–Žagarė 18-ame kilometre, į sniego pusnį, esančią ant kelio važiuojamosios dalies, įstrigo lengvasis automobilis. Karščiausias pranešimo akcentas: „Automobilyje yra mažamečių vaikų.“

Panašu, kad į ugniagesius kreipėsi vaikų motina G.D.

Su autocisterna GAZ 66 atvykę gelbėtojai ištempė jos automobilį „Peugeot 206“ iš pusnų iki geresnio kelio.

Tą patį rytą 06.54 val. gautas pranešimas, kad Pakruojo r. savivaldybės Rozalimo seniūnijoje, kelio Rozalimas–Medikoniai 4-ame kilometre, kelio važiuojamojoje dalyje, pusnyse įstrigęs lengvasis automobilis. Jame yra mažametis vaikas, reikalinga pagalba. Su „Renault Midlum 240.14“ atvykusiems ugniagesiams panaudojus buksyravimo lyną, automobilis nuvilktas į artimiausią Medikonių gyvenvietę.

10.20 val. tos pačios Rozalimo seniūnijos kelio Rozalimas–Derveliai 9-ame kilometre užklimpo lengvasis automobilis „Audi C4“. Apie tai gautas Šiaulių BPC telefoninis pranešimas.

Mašina buvo ties Medikonių kaimu, važiuojamojoje kelio dalyje. Gelbėtojams pasakyta, kad joje yra mažamečių vaikų, labai reikalinga pagalba.Ištraukti Kelmėje į prūdą priekiu įlūžusį ir pavojingai pakrypusį traktorių „Volvo“ ugniagesiams nepasisekė.

Tačiau pakeliui į incidento vietą, ties Bališkių kaimu, važiuojamojoje dalyje, rastas įklimpęs Pakruojo policijos komisariato visureigis „Mitsubishi L200“, vykstantis tuo pačiu maršrutu. Jame buvo 2 policijos pareigūnai. Pareigūnų visureigis ištrauktas iš pusnies. Priešgaisrinėms gelbėtojų pajėgoms su ZIL 131 nuvykus į nurodytą pirminio incidento vietą, automobilis „Audi C4“ jau buvo ištrauktas pro šalį važiavusio traktoriaus.

Sausio 2-ąją Radviliškio rajono savivaldybėje, Šeduvos seniūnijos Vėriškių kaime, automobilis nuvažiavo nuo kelio. Transporto priemonėje buvo 2 mažamečiai vaikai, ekipažas laukė pagalbos. Automobilis „Opel Astra“, priklausantis R.P., buksyravimo lynu ištrauktas ant važiuojamosios kelio dalies.

Sekmadienį 15min.lt rašė, kaip toje pačiose Šiaulių apskrityje ugniagesiai iš pusnies gelbėjo kleboną.

Pirmadienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja apie dar vieną Dievo tarną, kurį prislėgė žemiškieji žiemos rūpesčiai.

Pasirodo, dar naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 23.26 val., Ignalinos r. savivaldybėje, Rimšės seniūnijos Čižiūnų kaime, suteikta pagalba Rimšės parapijos kunigui: užklimpęs sniege jo automobilis ištrauktas buksyravimo lynu.

Patirtis rodo, kad ugniagesiai gelbėtojai su jų rimta technika – ne visagaliai. Praėjusią pirmadienio naktį, netrukus po vidurnakčio, gaisrininkai skubėjo į Kelmę, adresu Raseinių g. 25.

Ten jų prašė pagalbos ištraukti į prūdą priekiu įlūžusį ir pavojingai pakrypusį traktorių „Volvo“.

Kaip konstatuojama ugniagesių suvestinėje, dėl autocisternos ZIL 131 techninių galimybių bei slidžios kelio dangos traktoriaus ištraukti nepavyko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min