Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 20d. 07:29

Sniego kalnai privertė kibti į talką

L.Šukytė (pirma iš kairės) su būriu kaimynų į talką išsiruošė nuo ankstaus ryto, esą, tai ne pirmi metai, kai jie savo kiemą nuo sniego išsivalo patys.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / L.Šukytė (pirma iš kairės) su būriu kaimynų į talką išsiruošė nuo ankstaus ryto, esą tai ne pirmi metai, kai jie iš savo kiemo sniegą valo patys.

Įsismarkavus žiemai ir kelius bei kiemus nuklojus storam sniego sluoksniui, klaipėdiečiai, kaip ir pernai, susidūrė su tomis pačiomis bėdomis: užpustyti įvažiavimai, pilnėjantys šiukšlių konteineriai ir viso to priežiūra pasirūpinti turinčių įstaigų bejėgiškumas. Kol vieni skundėsi, kiti ėmėsi veikti – šeštadienį į talkas susirinkę miestiečiai plušėjo iš peties.

Nuo ankstaus ryto, 10 valandos, įvairiose miesto vietose kastuvus stvėrę gyventojai kovojo su įšalusiais sniego kalnais. „Mes nesiskundžiame, o dirbame. Kas kitas pasirūpins, jei ne mes patys?“ – retoriškai klausė vienas iš visuotinės talkos iniciatorių Kęstutis Vinčiauskas.

Vyriškis pasakojo, kad keturių aukštų daugiabučio, stovinčio Rūko gatvėje, kiemą gyventojai kasmet valo patys. Namo bendriją prieš keletą metų įsteigę Rūko gatvės gyventojai tvirtino, kad viską daryti kur kas lengviau esant darniai kaimynystei. „Mes visi šiame name gyvenantys gerai sutariame. Kai reikia, veikiame kartu: ir žolę vasarą pjauname, ir vaikų žaidimo aikštelę įsirengėme, o žiemą kasame sniegą“, – vardijo K.Vinčiauskas, plušėdamas su dar keliais kaimynais.

Anot pašnekovo, pagrindines gatves šią žiemą dar retsykiais nuvalydavo savivaldybės samdytos įmonės mašina, tačiau įvažiavimas į kiemą – jų pačių rūpestis, tad ne tik šeštadienį, bet ir anksčiau su kaimynais rinkosi į talką.

Darbai virė ir senamiestyje, Tiltų gatvėje. Nors miesto centre esantys kiemai atrodė kur kas geriau, į talką susirinkę keli aktyvistai stengėsi atkasti elektros pastotę ir priėjimą prie laiptinės.

Laukininkų gatvėje, kurioje situacija buvo panaši kaip Vyturio gatvėje, užpustytą kiemą bandė tvarkyti vienas gyventojas – Aleksandras. „Nieko su tais kaimynais nesusiorganizuosi – kas negali, kas nenori“, – kiek nusivylęs kalbėjo klaipėdietis.

Į darbą – pramintu takeliu

Dar praėjusią savaitę reidus po uostamiesčio kiemus darę savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus specialistai konstatavo, kad kelininkai dirba aplaidžiai, o butų valdos tik protokoluose deklaruoja  nuveiktus darbus. Kone labiausiai užpustytais kiemais skundėsi miegamųjų mikrorajonų – Alksnynės, Debreceno – gyventojai. Apgailėtina padėtis buvo ir Vyturio mikrorajone.

Šeštadienį talką daugiabučio kieme organizavusi Lina Šukytė teigė, kad imtis darbo privertė tai, jog iš kiemo ji nebegalėjo išvykti automobiliu – šis, vos pajudėjęs, klimpo sniege. Prie iniciatorės prisidėjo dar kelios kaimynės, vėliau prisidėjo ir vyrai – iš viso apie 12 žmonių.

„Pilna sniego, niekas nevalo, takai užpustyti. Gerai, jei kas anksti ryte išėjo į darbą, pramynė takelį, tai kiti juo šiaip ne taip pasiekia autobusų stotelę“, – žiemišką kasdienybę nupasakojo klaipėdiškė. „Juk pernai vyko mūšis dėl to, kas valys miestą. Po aršios kovos laimėtojai pasistengė – buvo nuvalyti visi kiemai, tiesiog blizgėjo. O kas darosi šiemet?  Akivaizdus pavyzdys – pagrindinė Vyturio gatvė neišvažiuojama“, – rodydama į vieną iš pagrindinių mikrorajonų gatvių kalbėjo L.Šukytė.

Moteris pasakojo su kaimynais ne pirmus metus organizuojanti talkas. Ir pernai jie kiemą valė patys, samdė ir traktorių, kad išstumdytų sniego sankaupas.

Regis, klaipėdiečiams netrukus vėl teks rinktis į talkas – sekmadienį įsismarkavusi pūga miestą užklojo storu sniego sluoksniu.
 

Temos: 2 Kalnai Talka
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min