Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sniego skulptūrų festivalyje Japonijoje kauniečiai tapo nugalėtojais (nuotraukos)

Festivalyje Japonijoje iš sniego sukurta kauniečių skulptūra pelnė pirmą vietą
Asmeninio archyvo nuotr. / Festivalyje Japonijoje iš sniego sukurta kauniečių skulptūra pelnė pirmą vietą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vasario pradžioje Saporo mieste (Japonija) vykusiame 38-ajame tarptautiniame sniego skulptūrų konkurse dalyvavusi ir Lietuvai atstovavusi Kauno skulptorių komanda iškovojo pirmąją vietą.

Lietuvių komandą sudarė skulptoriai Kęstutis Lanauskas, Artūras Burneika, Tomas Petreikis. Jų darbą pristatė šūkis „Pasaulis yra mūsų avilys. Būkime atsakingi“. Lietuvių komanda savo prisistatyme pabrėžė medaus ir bičių svarbą lietuvių tautai.

„Medus yra natūralus maisto produktas, pagamintas nesunaikinant jokios gyvybės formos. Įvairiose skirtingose kultūrose bitės yra vilties simbolis, saulės ir jos energijos ženklas. Jos taip pat simbolizuoja švarą, socialinę organizaciją, darbštumą, nenuilstantį darbą, intelektą, medaus saldumą, netgi poeziją. Bičių sukurtas šešiakampis korys yra širdies ir gyvenimo saldumo simbolis. Bitės mus moko, kaip išgauti savo gyvenimo medaus saldumą, gyventi ir džiaugtis juos, kai šviečia saulė“, – pristatydami savo kūrinį sakė lietuviai.

Pasak skulptorių, Baltijos šalyse senovės protėviai buvo sužavėti šių mažų būtybių. Ūkininkus sužavėjo jų socialinis gyvenimas ir darbštumas. Verta priminti, kad lietuvių kalboje žodis „bičiulis“ yra kilęs nuo daiktavardžio „bitės“.

Bičių gyvenimas žmonėms primena pagrindinius mūsų egzistavimo principus: „Duok ir imk...“ Bitei gėlė yra gyvybės šaltinis. Ir gėlei bitės yra meilės pasiuntinės. Tiek bitės ir gėlės vienos be kitų negali egzistuoti. 

Iš viso Saporo sniego skulptūrų festivalyje šiais metais dalyvavo 16 komandų iš įvairių pasaulio valstybių. Komandos sukūrė daug sniego skulptūrų, kurios sužavėjo ne tik lankytojus, bet ir pačius festivalio dalyvius. Antroji vieta atiteko Suomijos komandai.

Kauno miesto savivaldybė kauniečių komandai iš Kultūros programos šiemet skyrė 15 tūkst. litų. Kauniečiai Saporo sniego skulptūrų festivalyje dalyvauja nuo 2003 metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min