2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2011 01 06

Sniegu gausi žiema Vilniaus oro uosto darbo netrikdo

Europos oro uostams šią žiemą sunkiai vaduojantis iš sniego ir pūgų apgulties, dėl ko stringa tūkstančiai keliautojų, Tarptautiniam Vilniaus oro uostui (TVOU) žiemos stichija nesutrikdė darbo. Dėl to Vilniuje nebuvo skrydžių sutrikimų, nors tarnybos pripažįsta, kad darbuotis teko iš peties.
Vilniaus oro uostas
Vilniaus oro uostas / Augusto Didžgalvio nuotr.

Į Vilnių šią žiemą skrydžiai vėlavo arba buvo atšaukti dėl oro sąlygų kitų Europos šalių oro uostuose, o Vilniaus oro uoste dėl gausių pūgų ir sniego skrydžių sutrikimų nebuvo. TVOU tarnybos skaičiuoja, kad 2010 m. gruodį sniego nukasta ir išvežta net kelis kartus daugiau nei tą patį mėnesį 2009–aisiais ar dar ankstesniais metais.

“Paskutinį 2010 m. mėnesį oro uosto perone buvo išvežta 17 000 m3 nukasto sniego. Toks kiekis reiškia, kad 1 ha ploto sklypas buvo padengtas žmogaus ūgio sniego sluoksniu. Per mėnesį dangų priežiūrai buvo išpilta apie 138 tonos įvairių cheminių reagentų. Vien cheminio reagento, veikiančio prie labai žemų temperatūrų, per 2010 m. gruodį išnaudota 2,5 karto daugiau negu 2009–ųjų gruodį”, – skaičiuoja TVOU Infrastruktūros departamento direktorius Darius Okunevičius.

Pasak departamento vadovo, praėjęs mėnuo pasižymėjo neįprastai gausiomis pūgomis ir sniego frontais, didele orų kaita ir žema temperatūra. Todėl tiek oro uosto tarnyboms, tiek subrangovams teko gerokai paplušėti, kad 5 oro uosto riedėjimo takai, kilimo–tūpimo takas ir visas peronas, užimantis apie 250 000 m2 plotą, būtų tinkamai nuvalyti ir prižiūrėti.

“Per dieną peroną ir takus nuolat valė 10 įvairių oro uostui priklausančių dangų valymo nuo sniego transporto priemonių, kurios stumdo sniegą, valo, barsto cheminius reagentus. Taip pat iš anksto pasirūpinome pasitelkti ir samdėme apie 10 subrangovų techninkos priemonių – krovininius automobilius sniego išvežimui ir autokrautuvus. Iš viso vienu metu perone darbuodavosi iki 20 technikos priemonių ir tiek pat oro uosto darbuotojų. Nes, pavyzdžiui, kilimo–tūpimo takui keliami dideli reikalavimai ir jis turi būti nuvalytas panašiai kaip krepšinio aikštelė vasarą”, – sakė TVOU Aerodromo priežiūros grupės vadovas Saulius Stankevičius.

Sniego valymo darbai ir dangų  priežiūra TVOU per mėnesį atsieina kiek virš 0,5 mln. Lt.

Beje, visas oro uoste nukastas sniegas yra suverstas oro uosto žaliuosiuose plotuose ir, S.Stankevičiaus teigimu, puikiai tiktų slidinėjimo trasoms užpildyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min