Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Snoro“ liūnas įtraukė ir policiją

Saulius Skvernelis
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Policijos departamento vadovybė jaučiasi kaip ant parako statinės: bankrutuojančiame banke „Snoras“ liko įšaldyti policijai skirti 17,3 mln. Lt biudžeto asignavimų ir Europos Sąjungos (ES) lėšų. Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis neslepia: jei nepavyks greitai atgauti šios sumos, neliks pinigų ne tik pareigūnų algoms, bet ir policijos veiklai.

Banko „Snoras“ žlugimas pareigūnų kol kas nepalietė. Vyriausybei paskelbus apie jo nacionalizavimą, policininkams algos buvo sumokėtos laiku. Tačiau padėtis gali greitai pasikeisti, nes departamentas negali naudoti „Snore“ įstrigusių milijonų.

Lėšų trūks viskam

„Nežinau net ką pasakyti...Tikiuosi, kad net klausimo negali kilti dėl tų milijonų (grąžinimo, – red. past.). Tai yra valstybės biudžeto ir ES lėšos, jos turi atsidurti pas mus, mes tikime, kad tai bus padaryta, tik klausimas – kada“, – „15min“ vakar sakė generalinis komisaras Saulius Skvernelis. Šiuo metu Policijos departamentas yra atsidaręs sąskaitą kitame banke.

S.Skvernelis neslepia, kad jeigu 17,3 mln. Lt grąžinimas užsitęs arba šie pinigai dings, departamentas patirs itin rimtų problemų.

„Yra problema pagal atskiras eilutes, kadangi tie 17,3 mln. Lt yra įvairios lėšos, taigi, ir įtampos yra skirtingos. Tai susiję ir su atlyginimais, ir su įvairiomis prevencijos programomis. Tai yra ir tiesioginei policijos veiklai vykdyti skirtos lėšos. Pas mus įtampos – didžiulės, laukiame iš valstybės atsakymų. Juk tie pinigai iš biudžeto, ir ar nebus taip, kad tokiu būdu valstybė pati save įvarys į kampą?“ – klausė generalinis komisaras.

„Snoras“ laimėjo konkursą

Paklaustas, ar pinigų iš „Snoro“ negalintis atgauti Policijos departamentas ketina prašyti valstybės pagalbos, S.Skvernelis vylėsi, kad to neprireiks. „Yra ir kitų alternatyvų, jas esame numatę, bet jų neskelbiame. Tikiuosi, kad tos bėdos nebus. Kol kas tikime, kad viskas bus gerai“, – vylėsi jis.

Saulius Skvernelis neslepia, kad jeigu 17,3 mln. Lt grąžinimas užsitęs arba šie pinigai dings, departamentas patirs itin rimtų problemų.

„Snoro“ paslaugomis Policijos departamentas pradėjo naudotis tuomet, kai šis bankas, kurio buvę vadovai kaltinami finansinėmis aferomis, laimėjo viešąjį konkursą. Dėl to, kad visos policijos sistemos lėšos judėjo per šį banką, policininkai irgi buvo agituojami tapti jo klientais.

„Buvo atliktos visos Viešųjų pirkimų įstatyme numatytos procedūros, todėl privalėjome atsidaryti sąskaitą būtent šiame banke. Jeigu dabar paskelbsime kitą konkursą, kurį laimės bankas, o jam ateityje kas nors atsitiks, kas bus tada? – klausė S.Skvernelis.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas „15min“ sakė,  kad kol kas priežasčių skambinti pavojaus varpais nėra: policininkams algos sumokėtos laiku, tik vienas komisariatas buvo pranešęs apie avansų vėlavimą. „Apie tai kalbėjomės su departamento vadovybe, ji mus patikino, kad susitvarkys, nes rado kažkokius sprendimus“, – sakė jis.

Eilė prie pinigų – ilga

Vyriausybės atstovai aiškina, kad su „Snoro“ indėlininkais bus atsiskaitoma pagal Bankų įstatymą. Jame nustatyta tvarka „Snore“ lėšas laikiusioms biudžetinėms įstaigoms nieko gero nežada.

Pirmieji išmokas gaus banko darbuotojai, po to bus tenkinami Indėlių draudimo fondą administruojančios įmonės reikalavimai dėl išlaidų, susijusių su draudimo išmokomis, paskui – reikalavimai dėl mokesčių ir kitų mokėjimų į biudžetą, o tik paskui – kitų kreditorių reikalavimai. Pastariesiems kreditoriams teks laukti, ar jiems liks kiek nors pardavus bankui priklausantį turtą.

Analitikai prognozuoja, kad „Snoro“ bankroto procedūra gali trukti nuo 3 iki 7 metų.

Ryšiai su policija

Finansiniais nusikaltimais įtariami banko „Snoras“ vadovai stengėsi palaikyti gerus ryšious su įtakingais pareigūnais ir mielai juos įdarbindavo banke. Iki pat banko uždarymjo „Snoro“ valdybos pirmininko pavaduotoju ir vyriausiuoju patikros pareigūnu dirbo buvęs vidaus reikalų ministras Romasis Vaitiekūnas. Banko Saugos departamento direktoriumi dirbo buvęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Algimantas Songaila. „Snoro“ Vindikacijos tarnybos vadovu iki tapdamas policijos generaliniu komisaru dirbo šių metų pradžioje postą S.Skverneliui užleidęsVizgirdas Telyčėnas.

Didžiuliai nuostoliai

Iš visų Vidaus reikalų ministerijos (VRM) žinioje esančių įstaigų Policijos departamentas „Snore“ laikė didžiausią sumą.

„Snore“ įšaldyti liko 4,6 mln. Lt Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento lėšų. Dėl to daliai ugniagesių nebuvo išmokėti avansai ir atostoginiai. Su jais žadama atsiskaityti gruodžio pradžioje.

„Snore“ milijonines sumas laikė ir daugelis kitų biudžetinių įstaigų, pavyzdžiui, vien Susisiekimo ministerijos prižiūrimos įmonės šiame banke turėjo 43 mln. Lt. Vakar pranešta, kad uždaroma Ignalinos atominė elektrinė „Snore“ laikė net 86 mln. Lt indėlį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min