Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 05 31 /12:27

„Socdarbiečiai“ su kitomis frakcijomis žada tartis dėl rentų parlamentarams įteisinimo

Socialdemokratų darbo frakcija su kitomis frakcijomis žada aptarti galimybę įteisinti rentas į Seimą nebepatekusiems parlamentarams, sako „socialdarbietė“ Irena Šiaulienė.
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos  būstinės atidarymas
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos būstinės atidarymas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Pati projekto dar nesu mačiusi, bet čia nebus nuo frakcijos, manau, jeigu tai bus, bus sutarimas platesnis. Kol kas frakcijoje rimtai šiuo klausimu nekalbėjome. Turėtų būti net platesnis (aptarimas – BNS), nei koalicijoje“, – BNS sakė I.Šiaulienė.

„Yra seniūnų sueiga, seniūnai, jie turi kalbėtis savo frakcijose“, – dėstė ji.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Irena Šiaulienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Irena Šiaulienė

Pirmasis apie šią iniciatyvą paskelbęs naujienų portalas delfi.lt nurodo, kad pataisomis siūloma, jog vieną kadenciją Seime dirbusiam Seimo nariui ir neturinčiam draudžiamųjų pajamų būtų mokama 30 proc. atlyginimo siekianti renta, dvi Seimo kadencijas – 40 proc., o tris ir daugiau – 50 procentų.

Valdininko karjera trukdo rasti naują darbą?

„Socialdarbiečių“ frakcijos narys šios partijos lyderis Gediminas Kirkilas sakė pritariantis rentų skyrimui. Jis minėjo, kad tokia praktika yra taikoma Estijoje, todėl ir Lietuvai reikia pereiti „prie normalios europinės praktikos“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas

„Net tik Seimo nariams, bet ir ministrams po tokių tarnybų, po to iš tikrųjų yra sudėtinga įsidarbinti. Ne dėl to, kad jie negabūs ar nekompetetingi, o dėl to, kad trukdo jų pavardė ar prieš tai buvusi veikla“, – sakė G.Kirkilas.

Tuo tarpu opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis atsargiai vertina šį siūlymą.

„Nelabai suprantu kodėl jis (rentų klausimas – BNS) yra dabar iškilęs, ar čia yra kažkokie susitarimai. Neatmesčiau galimybės, kad tarp besiformuojančios koalicijos. (...) Man susidaro įspūdis, kad šis klausimas yra ne diskusijai, o tam, kad socialdarbiečius išlaikyti koalicijoje, tai tokioje diskusijoje aš gal šiek tiek mažiau turėčiau entuziazmo dalyvauti“, – sakė G.Landsbergis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

Skeptiškai rentų idėją vertina ir Seimo pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis.

„Manau, kad tam nebuvo gero laiko per 11 metų nuo įstatymo projekto gimimo, manau, kad gero laiko nebus. Manau, kad tai būtų papildoma privilegija, kuri būtų labai neigiamai vertinama visuomenėje“, – penktadienį Seime žurnalistams sakė jis.

A.Sysas siūlytų kelti parlamentaro algą

Socialdemokratas Algirdas Sysas tvirtino, kad rentų idėja jam, kaip Seimo nariui, „labai patraukli ir maloni, bet mažai galimybių ją realizuoti“, nes jos nepalaikytų visuomenė.

„Aš linkęs labiau kalbėti apie darbo užmokesčio didinimą. Visiems sektoriams didintas darbo užmokestis, išskyrus politikams“, – teigė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Algirdas Sysas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Algirdas Sysas

I.Šiaulienė sako, kad šis projektas kol kas nėra registruotas. Iniciatyva, anot jos, su tokiomis pat proporcijomis jau buvo svarstyta 2007-aisiais. Tačiau tuomet projektas sulaukė didžiulės visuomenės kritikos. Nors pradinėje stadijoje socialdemokratų teiktą projektą palaikė nemaža dalis įvairių tuometinio Seimo frakcijų atstovų, tačiau po kilusio ažiotažo dauguma parlamentarų atsitraukė ir nepalaikė projekto.

Net tik Seimo nariams, bet ir ministrams po tokių tarnybų, po to iš tikrųjų yra sudėtinga įsidarbinti, – teigia G.Kirkilas.

Todėl, anot I.Šiaulienės, ir šiuo metu tik po apsitarimo su visomis Seimo frakcijomis būtų aišku, ar projektas „turės perspektyvą, ar reikės kažką keisti“, kadangi tai, anot jos, „liečia visą Seimą“.

Anot delfi.lt, rentos šia įstatymo pataisa būtų įteisintos ir buvusiems Vyriausybės vadovams. Projekte aiškinama, kad Vyriausybės vadovu laikomas asmuo, kuris ministru pirmininku buvo ne mažiau nei dvejus metus. Siekiama, kad Vyriausybės vadovui būtų mokama 50 proc. Seimo nario atlyginimo dydžio renta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius