Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 23d. 17:21

Socdemai grasina A. Kubiliaus vadovaujamai Vyriausybei

Algirdas Butkevičius
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Algirdas Butkevičius

Vyriausybei ėmusis įgyvendinti sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo programos trečiąjį etapą, nenumačius šios reformos pavojaus šalies gyventojams, konservatoriaus-krikdemo Andriaus Kubiliaus vadovaujamam ministrų kabinetui „bus taikomos griežtos priemonės“. Šį pasiūlymą suformulavo šeštadienį posėdžiavusi Lietuvos socialdemokratų partija.

„Mes stebėsime sveikatos sektoriuje vykstančius procesus ir jei matysime, kad jie iš tiesų kelia pavojų šalies piliečiams, imsimės griežtų priemonių“, – 15min.lt teigė LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Paprašytas patikslinti, ar „griežtos priemonės“ reiškia galimybę inicijuoti nepasitikėjimą ministrų kabinetu, A. Butkevičius patikino, kad apie nepasitikėjimą Vyriausybe nekalbama. Esą viena iš „griežtų priemonių“ greičiau galėtų būti nepasitikėjimo sveikatos apsaugos ministru Algiu Čapliku proceso inicijavimas.

15min.lt primena, kad socialdemokratų pasipiktinimą sukėlė praėjusių metų gruodžio 7 d. priimtas Vyriausybės nutarimas, kuriuo 10 savivaldybių ligoninių neteko galimybių teikti stacionarias antrojo lygio chirurgijos ir terapijos paslaugas. A. Čaplikas šią reformą grindžia finansų trūkumo ir pacientų saugumo užtikrinimo argumentais. Esą rajonų ligoninėse apstu brangios, tačiau nenaudojamos medicininės įrangos, tuo tarpu rajonų medikai praranda kvalifikaciją, nes dėl nedidelio pacientų skaičiaus neturi galimybės praktikuotis.

Kaip jau buvo rašyta spaudoje, socialdemokratai dėl sveikatos priežiūros reformos inicijavo kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT), tačiau pralaimėjo balsavimą vos keliais balsais. Posėdžiui pirmininkavęs liberalcentristas Raimondas Šukys atsisakė surengti balsavimą iš naujo.

Šeštadienį socdemų tarybos posėdžio metu kalbėta griežtų priemonių Vyriausybės atžvilgiu imtis tuomet, jei Seimo pavasario sesijoje ir vėl nepavyks patvirtinti kreipimosi į KT, kad šis nustatytų, ar numatyti sveikatos priežiūros įstaigų reforma neprieštarauja Konstitucijai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min