Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 14d. 12:00

Socialdemokratai: eskaluojant rentos Kristinai Brazauskienei klausimą kompromituojamas Algirdo Brazausko vardas

A.Brazauskas
„Scanpix“ nuotr. / A.Brazauskas

Socialdemokratų partijos frakcija išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigia atsiribojanti nuo kreipimosi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl prezidento našlės rentos ir vadina tai bandymu diskredituoti Algirdo Brazausko vardą.

Pranešime spaudai teigiama, jog, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narių nuomone, konservatorių ketinimas kreiptis į KT, kad šis išaiškintų, kokį sprendimą priimti dėl prezidento našlės rentos klausimo, yra ne kas kita, kaip bandymas kompromituoti paties  Algirdo Mykolo Brazausko vardą.

„Valdantieji nesugeba apsispręsti, todėl tikisi KT sprendimo. Mūsų nuomone, eskaluodami rentos klausimą konservatoriai demonstruoja nepagarbą pačiam šviesaus atminimo prezidentui A.Brazauskui, o kartu ir visai valstybei, nes prezidentas buvo mūsų valstybės simbolis“, – sako Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

Socialdemokratai griežtai atsiriboja nuo konservatorių ketinimo kreiptis į KT ir žada tam nepritarti.

„Panašu, kad dešinieji jau užmiršo A.Brazausko indėlį į šalies ūkio, ekonomikos, mokslo ir kultūros sritis. Šiuo metu jiems rūpi tik prezidento sutuoktinės elgesys ir rentos klausimas. Mes negalime daryti įtakos prezidento našlės sprendimams ir veiksmams, tačiau neleisime, kad būtų niekinamas ir kompromituojamas paties prezidento vardas, todėl dar viename konservatorių šou nedalyvausime“, – teigia A.Butkevičius.

Seime antradienį planuoja svarstyti, ar kreiptis į KT dėl valstybinės rentos prezidento našlei teisinio reglamentavimo.  KT būtų prašoma išaiškinti, ar pagrindiniam šalies įstatymui neprieštarauja dabartinio įstatymo nuostata, leidžianti valstybinę prezidento našlės rentą gauti ir asmeniui, kuris nebuvo prezidento sutuoktinis šiam einant valstybės vadovo pareigas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min