Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialdemokratai inicijuoja interpeliaciją A.Kašėtai

A.Kašėta
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / A.Kašėta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija Seime inicijuoja interpeliaciją Seimo Pirmininko pavaduotojui Algiui Kašėtai. LSDP frakcijos nuomone, pirmininkaudamas posėdžiui A. Kašėta jau antrą kartą grubiai pažeidžia Seimo statutą.

LSDP frakcijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis teigė, jog posėdžio metu svarstant klausimą dėl Vyriausybės veiklos ataskaitos pirmininkaujantis A. Kašėta, nekreipdamas dėmesio į Statuto normas, nutraukė diskusijas, teigiama pranešime spaudai.

„Statutas numato, kad diskusijų metu turi pasisakyti visi komitetai, turi būti pateiktos jų visų išvados. Tačiau Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas posėdžiavo nesant kvorumui, todėl jo pristatyta nuomonė negali būti laikoma nei komiteto pozicija, nei sprendimu. Nesant visų komitetų išvadoms, privalėjome daryti pertrauką. Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti susidariusią situaciją“, – aiškina V. P. Andriukaitis.

Pasak Seimo nario, baigiantis laikui pirmininkaujantis A. Kašėta pasiūlė nutraukti diskusijas, nors Etikos ir procedūrų komisija dar nebuvo pasisakiusi dėl Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto ir Seimas negalėjo apsispręsti dėl visų komitetų išvadų.

„Kai A. Kašėta pasiūlė nutraukti diskusiją, opozicinė frakcija „Tvarka ir teisingumas“ paprieštaravo ir paprašė, kad būtų balsuojama dėl siūlymo nenutraukti diskusijų. A. Kašėta privalėjo leisti balsuoti dėl opozicinės frakcijos pasiūlymo. Tuomet tereikėjo vieno trečdalio balsų. Deja, prašymą A. Kašėta ignoravo, kaip ir ankstesnįjį – kai nebuvo aiškios vieno komiteto išvados. Pirmininkaujantysis surengė balsavimą – nutraukti diskusiją. Paprasta balsų dauguma valdantieji laimėjo, ir diskusija buvo nutraukta. Šį kartą A. Kašėta vėl pasielgė taip, kaip elgėsi svarstant klausimą dėl kreipimosi į Konstitucinį Tesimą dėl ligoninių naikinimo. Seimo Pirmininko pavaduotojas antrą kartą grubiai pažeidžia statutines normas. Kartą Etikos komisija jau buvo pripažinusi A. Kašėtą pažeidus Statutą, po to Seimui teko perbalsuoti. Šį kartą jis vėl grubiai jį pažeidžia. Socialdemokratų frakcija inicijuojame interpeliaciją A. Kašėtai. LSDP frakcijos seniūno pavaduotoja I. Šiaulienė šiandien pradės rinkti parašus”, – teigė V. P. Andriukaitis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min