Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialdemokratai kritikuoja Aušrinės Marijos Pavilionienės iniciatyvą dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės

Aušrinė Marija Pavilionienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Aušrinė Marija Pavilionienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas ir šios partijos frakcijos Seime seniūnas Algirdas Butkevičius kritikuoja jo vadovaujamai partijai priklausančios Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės iniciatyvą įteisinti dviejų tos pačios lyties asmenų partnerystę.

Tačiau dėl to jos iš partijos šalinti neketinama, antradienį rašo dienraščiai „Kauno diena“ ir „Vilniaus diena“.

„Vertinu ją labai neigiamai. Tai ne socialdemokratų pozicija. Ta iniciatyva yra mūsų kolegės frakcijoje asmeninė nuomonė. Bet manau, kad netgi ir kolegų asmeninę nuomonę tokiais svarbiais ir jautriais Lietuvai klausimais, ypač turint galvoje artėjančius Seimo rinkimus, reikia suderinti su partija bei frakcija“, – sakė A.Butkevičius.

Anot jo, M.A.Pavilionienė „pažeidė socialdemokratų susitarimus dėl būtinybės panašius klausimus suderinti partijoje“.

Tačiau šiai Seimo narei negresia būti išmestai iš frakcijos Seime ir partijos, kurios tarybos narė ji yra.

„Manau, kad pakaks griežto pasikalbėjimo, kad tokie dalykai ateityje tiesiog nepasikartotų“, – paklaustas, ar galima laukti radikalių sprendimų dėl M.A.Pavilionienės, atsakė LSDP pirmininkas.

„Pasinaudojau savo kaip parlamentarės teise teikti įstatymo iniciatyvą. Jeigu šį klausimą būčiau derinusi su partija, man tiesiog nebūtų buvę leista to įregistruoti“, – pabrėžė M.A.Pavilionienė.

Ji tikisi, kad A.Butkevičius ir dalis LSDP narių, dabar skeptiškai žvelgiančių į iniciatyvą dėl homoseksualių žmonių partnerystės įteisinimo, „ateityje, kai išsivystys diskusija, pakeis savo nuomonę šiuo klausimu, nes partijos pirmininkas yra tolerantiškas žmogus, ir pati partija propaguoja žmogaus teisių pirmenybę“.

Tačiau šiai Seimo narei negresia būti išmestai iš frakcijos Seime ir partijos, kurios tarybos narė ji yra.

M.A.Pavilionienė mano, kad LSDP turi dar iki kitąmet spalį vyksiančių Seimo rinkimų nedviprasmiškai pasisakyti apie homoseksualių žmonių teises, ir nesutiko, kad tai nepridėtų papildomų balų socialdemokratams.

„Pažiūrėkit, kas atsitiko palyginti konservatyvioje Lenkijoje – ten socialistai prieš rinkimus aiškiai nepasisakė šiais klausimais ir todėl parlamento rinkimuose pralaimėjo, liko vienoje paskutinių vietų. Už juos daugiau balsų surinko tie, kurie neslėpė esantys už homoseksualų teises“, – tvirtino Seimo narė.

Prieš M.A.Pavilionienės iniciatyvą jau pasisakė ministras pirmininkas, valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius.

M.A.Pavilionienei įregistravus siūlymą įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę, Seimo posėdžių sekretoriate atsirado ir politikės pasiūlyto teisės akto korekcijos, kuriomis norima nustatyti, kad partneriais gyvenime gali tapti tik vyras ir moteris.

Jokiai partijai nepriklausantis, bet TS-LKD frakciją neseniai papildęs Seimo narys Mantas Varaška pasiūlė keisti M.A.Pavilionienės inicijuotą Partnerystės įstatymo projektą nustatant, kad partnerystės negali sudaryti tos pačios lyties asmenys.

Kartu parlamentaras siūlo koreguoti ir Civilinį kodeksą – jame aiškiai apibrėžti, jog kodekso normos nustato turtinius santykius tik „tarp vyro ir moters, kurie, įregistravę savo partnerystę įstatymų nustatyta tvarka, bendrai gyvena ne mažiau kaip vienus metus neįregistravę santuokos, turėdami tikslą sukurti šeiminius santykius“.

Iki šiol Lietuvoje partnerystė negalima ir tarp skirtingos lyties asmenų, nes nėra specialaus įstatymo, nors apie partnerystę tarp vyro ir moters kalbama Civiliniame kodekse.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min