Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialdemokratai mokesčių reformą mato savaip, bet Saulius Skvernelis sako, kad partnerių siūlymai viršija galimybes

Viktoras Pranckietis, Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Seimo pirmininko susitikimas su koalicijos tarybos nariais
Šaltinis: 15min
1
A A

Antradienį valdantieji beveik dvi valandas aiškinosi santykius ir tarėsi dėl planuojamos mokesčių reformos. Socialdemokratai trečiadienį pareiškė norintys ne tik didesnių vaiko pinigų, lengvatinio PVM kai kuriems maisto produktams, progresinių mokesčių, bet ir lengvatinio PVM visoms šildymo rūšims, ne tik centriniam. Tačiau premjeras Saulius Skvernelis sako, kad ir „valstiečiai“ norėtų būti dosnūs, tačiau reikia atsižvelgti į galimybes.

Siūlymus mokesčių reformai valdantieji planuoja pristatyti ketvirtadienį.

Kaip po trečiadienio valdančiųjų susitikimo pas Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį sakė socialdemokratų frakcijos seniūnas Andrius Palionis, socialdemokratai turi savų siūlymų mokesčių reformai.

Anksčiau neoficialiai užsiminta, kad PVM lengvata šildymui galėtų siekti 15 proc., tačiau konkretaus skaičiaus valdantieji dar neatskleidžia.

Anot A.Palionio, socialdemokratai pasisako už tai, kad lengvata galiotų ne tik centriniam, bet ir kitoms šildymo rūšims – šildymui dujomis, malkomis, elektra.

„Man asmeniškai iš esmės taip“, – paklaustas, ar jam tiktų 15 proc. tarifas, sakė A.Palionis.

Valdantieji anksčiau siūlė, kad, neatsižvelgiant į vaikų amžių, kas mėnesį būtų skiriama po 30 eurų už pirmą ir antrą vaiką, o už trečią ir daugiau vaikų – po 75 eurus. A.Palionio teigimu, vaiko pinigų sumą galima būtų padidinti iki 100 eurų.

Šiuo metu vaiko pinigai 1–2 vaikus auginančioms šeimoms mokami tuo atveju, jei šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 153 eurai.

Socialdemokratas taip pat sakė, kad frakcija pasisako už nemokamo maitinimo pradinukams sugrąžinimą ir net lengvatinį PVM kai kuriems maisto produktams, pavyzdžiui, duonai, pieno produktams.

A.Palionio teigimu, socialdemokratai pasisako už tai, kad 15 proc. pajamų mokestį mokėtų per metus 20 tūkst. eurų uždirbantis žmogus, kurio pajamos ant popieriaus per mėnesį siektų 1666 eurus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Palionis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Palionis

„Ne tik alga, bet visos pajamos, kapitalas, investicijų grąža“, – paaiškino jis.

Socialdemokratų matymu, nuo 20 tūkst. iki 30 tūkst. eurų per metus uždirbantiems asmenims taikomas pajamų mokestis galėtų siekti 16 proc., taip per metus žmogus į valstybės biudžetą sumokėtų 100 eurų daugiau nei dabar.

Uždirbančių nuo 30 tūkst. iki 40 tūkst. eurų per metus pajamų mokestis galėtų siekti 17 proc., tokie mokesčių mokėtojai per metus į iždą sumokėtų 300 eurų daugiau nei dabar. Socialdemokratai norėtų, kad uždirbantieji daugiau kaip 40 tūkst. eurų per metus mokėtų 20 proc. pajamų mokestį.

A.Palionio teigimu, tokie pakeitimai galėtų įsigalioti jau nuo 2018 metų sausio.

S.Skvernelis: siūlymai geri, bet iš kur paimti pinigų?

Premjeras S.Skvernelis po susitikimo sakė, kad socialdemokratų siekiai ir norai yra geri, bet niekas nesirengia pažeidinėti biudžeto išlaidų taisyklių.

„Dėl to visi papildomi siūlymai dėl tam tikro socialinio paketo remiasi į esminį principą – iš kur paimti lėšas“, – pabrėžė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

S.Skvernelio teigimu, niekas neprieštarautų, kad vaiko pinigai kiltų ne tik iki 100, bet ir 200 ar 500 eurų, tačiau galimybės yra ribotos.

Reikia laikytis fiskalinės drausmės, tad tie skaičiai tikrai bus siūlomi kitokie.

„Reikia laikytis fiskalinės drausmės, tad tie skaičiai tikrai bus siūlomi kitokie“, – pridūrė jis.

Premjeras atkreipė dėmesį, kad diskutuoti reikia ne emocijomis, o skaičiais, paminint išlaidų šaltinius.

Vyriausybės galva nesileido į svarstymus, koks turėtų būti PVM lengvatos šildymui tarifas. Dėl platesnio lengvatos gavėjų rato, anot S.Skvernelio, reikėtų atlikti skaičiavimus ir pažiūrėti, kuo būtų kompensuojami biudžeto praradimai.

Trečiadienį tiek socialdemokratai, tiek „valstiečiai“ tikino, kad jokios grėsmės koalicijai nėra.

„Aš išgirdau, kad jie nori būti koalicijoje, dar daugiau išgirdau, kad dėl pagrindinių rudens sesijos darbų (...), jeigu kalbamės praktiškai ta pačia kalba, socialdemokratų Seimo nariai bet kokiu atveju paremtų Vyriausybės siūlymus“, – sakė S.Skvernelis.

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas partijos sprendimą dėl koalicijos žada po rugsėjo 20-osios, kai savo nuomonę išsakys LSDP skyriai.

A.Palionis antradienį sakė, kad didžioji dalis frakcijos pasisako už likimą koalicijoje.

„Frakcija nebalsavo, būti ar nebūti koalicijoje, bet beveik kiekvienas frakcijos narys išsakė argumentus, kaip mato tolimesnį darbą. Iš esmės bendra nuomonė yra tokia, kad pagal galiojantį partijos tarybos sprendimą frakcija yra koalicijoje“, – žurnalistams sakė A.Palionis.

Socialdemokratų atsakymo, ar lieka koalicijoje, „valstiečiai“ laukia iki rudens sesijos pradžios, taip pat mato galimybę dirbti su socialdemokratų frakcijos nariais, net jei LSDP trauktųsi iš koalicijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min