TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialdemokratai piktinasi sveikatos draudimui taikomais „dvejopais standartais“

Algirdas Butkevičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnas Algirdas Butkevičius ir jo partijos bičiulis Algirdas Sysas stebisi privalomajam sveikatos draudimui (PSD) taikomais „dvejopais standartais“, kai nemokamų atostogų išėjusiesiems jo mokėti nereikia, o išmestiems į gatvę reikia.

A.Butkevičius teigia sulaukęs daugybės gyventojų laiškų, kuriuose žmonės skundžiasi, jog neteko darbo, pajamų ir nebuvo užsiregistravę darbo biržoje, o dabar jiems teks mokėti PSD fondui įmokas.

„Mūsų manymu, pagrindinė to priežastis yra ta, kad daugelis žmonių neturėjo informacijos ir nežinojo, jog privalo registruotis darbo biržoje“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė A.Butkevičius.

Mūsų manymu, pagrindinė to priežastis yra ta, kad daugelis žmonių neturėjo informacijos ir nežinojo, jog privalo registruotis darbo biržoje, – sakė A.Butkevičius.Socialdemokrato teigimu, kai kurie žmonės, netekę pajamų šaltinio, gydymo įstaigose patys mokėjo už gydymo paslaugas.

„Anksčiau buvo paprasta: jei tu neregistruotas darbo biržoje ir norėsi gauti medicinos paslaugą, turi nueiti į polikliniką ir susimokėti už tą paslaugą“, – priminė jis. Tačiau dabar už gydymą susimokėję žmonės pinigų neatgaus, negana to, jiems teks susimokėti už buvusio laikotarpio PSD.

A.Sysas stebėjosi, kad darbo biržoje nesiregistravusiems ir darbo neturėjusiems žmonėms į PSD fondą įmokas reikia mokėti, o nemokamų atostogų pasiėmusiems – ne.

„Labai keista, kad Lietuvoje bandoma taikyti dvejopus standartus. Aišku, reikėtų sudrausminti tuos žmones, kurie tapo bedarbiais. Mūsų valstybėje šita problema išspręsta labai paprastai: žmogus turi regisruotis darbo biržoje ir tada valstybė moka už jį privalomąjį sveikatos draudimą. (...) Aišku, kol žmonės gauna 6–9 mėnesius išmoką, jie nueina į darbo biržą gauti pašalpos. Bet kai tampa ilgalaikiais bedarbiais, kai kurie nustoja registruotis. Dėl to atsitiko tokia situacija, kad jie paprasčiausiai dėl informacijos stokos nežinojo, kad reikia mokėti (už PSD)“, – stebėjosi A.Sysas.

Žinią, kad PSD turėjo susimokėti net nedirbdami, žmonės išgirdo praėjusią savaitę, teikdami deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai. Dalis jų nemaloniai nustebo pastebėję, jog jiems į valstybės biudžetą teks grąžinti kelis šimtus litų (apie 70 Lt per mėnesį). Valdininkai teigia, kad tokia tvarka galiojo visuomet, tačiau esą tik šįmet nuspręsta susigrąžinti šį mokestį į biudžetą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min