TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialdemokratų vadu perrinktas Algirdas Butkevičius iš komandos išmetė Gediminą Kirkilą (atnaujinta 18.12 val.)

Algirdas Butkevičius
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) šeštadienio vakarą antrai kadencijai partijos pirmininku perrinko dabartinį partijos vadovą Algirdą Butkevičių.

Už A.Butkevičiaus kandidatūrą pasisakė 541 socialdemokratų  partijos delegatas, prieš buvo 45, dar 3 biuleteniai rasti sugadinti ir 3 neįmesti į balsavimo urną.

Uždraudė viešai drabstytis purvais

Dėkodamas už partijos pasitikėjimą A.Butkevičius pripažino, kad vadovauti partijai jam buvę nelengva.

„Tie dveji metai man nebuvo labai paprasti ir lengvi man. Pirmieji metai tikrai buvo sudėtingi, nelengvi (...) Antrieji metai buvo lengvesni, o po pusantrų metų, manau, įvyko lūžis, atsirado supratimas, kad norėdami pasiekti gerų rezultatų, kad galėtume kalbėti apie Lietuvos žmonių pasitikėjimą, apie valstybės sėkmę, turime dirbti vieningai“, – užsiminė apie buvusius bandymus kelti destrukciją partijos viduje A.Butkevičius.

Jis pabrėžė tikįs, kad tik atsispyrę kritikuoti vieni kitus socialdemokratai gali tikėtis pergalės ateinančiuose Seimo rinkimuose.

„Mes visi žinome, kad pasipriešinimas bus didelis, bet aš manau, kad mes nugalėsime. Bet mes nugalėsime tik kai dirbsime bendrai, kai rasime bendrą sutarimą. Tikrai visų prašau, kad mes atsisakytume tų dalykų, kai kartais viešai bandome vienas kitą pakritikuoti“, – partijos kolegų prašė A.Butkevičius.

Atsikratė senbuvių

Partijos pirmininku perrinktas A.Butkevičius atsisakė keturių buvusių savo pavaduotojų: buvusio partijos pirmininko, Seimo nario Gedimino Kirkilo, Seimo narės Mildos Petrauskienės, buvusios Švietimo ministrės Romos Žakaitienės bei europarlamentaro Justo Vinco Paleckio.

Dabar A.Butkevičius vietoj trylikos pavaduotojų turės dešimt: Seimo narius Vytenį Povilą Andriukaitį, Algirdą Sysą, Birutę Vėsaitę ir  Juozą Oleką, europarlamentarus  Zigmantą Balčytį ir Viliją Blinkevičiūtę, Druskininkų merą Ričardą Malinauską, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narį Justą Pankauską, dėstytoją Giedrę Purvaneckienę bei Kauno rajono merą Valerijų Makūną.

Pirmininkas ir jo pavaduotojai sudaro LSDP Valdybą.

Rinko iš vieno kandidato

A.Butkevičius buvo vienintelis kandidatas į LSDP vadovo postą.Kandidatais anksčiau laikyti Zigmantas Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė bei Juozas Olekas XXX-ajam partijos suvažiavimui įpusėjus pranešė nesieksiantys partijos vadovo posto, nors jų kandidatūros ir buvo iškeltos.

J.Olekas savo kandidatūrą atsiėmė tik paskutinę minutę, pareiškęs, kad nenori partijos nedraugams suteikti progos pasidžiaugti, kad socialdemokratai nesutaria tarpusavyje.

„Mūsų oponentai norėtų, kad mes pusiaukelėje kluptelėtume, kad mažiausi nesutarimai ir įtampos galėtų sugadinti mūsų darnios komandos darbą, todėl šiandien aš nekeliu savo kandidatūros“, – sakė J.Olekas.

Atsisakydama savo kandidatūros V.Blinkevičiūtė sakė taip nusprendusi dėl to, kad tikisi socialdemokratų laimėjimo artėjančiuose 2012 m. rinkimuose.

„Manęs žmonės, vilniečiai nuolat klausia: kada jūs sugrįšite? Sako, kad taip blogai jie dar niekada  negyveno. Tai buvo pasakyta ne man asmeniškai, o mano socialdemokratų partijai. Mes neturime teisės pralaimėti. Nereikia užsiliūliuoti kalbomis, kad mes esame pasmerkti laimėti, bet turime dirbti, dirbti, dirbti“, – atsisakydama kandidatuoti LSDP pirmininko rinkimuose sakė europarlamentarė V.Blinkevičiūtė.

Euparlamentarės postą tiek ji, tiek taip pat kandidatuoti į partijos vadovo postą atsisakęs Zigmantas Balčytis, įvardijo kaip vieną iš pagrindinių priežasčių tokiam sprendimui priimti.

Socialdemokratų lyderis A.Butkevičius sutikdamas kandidatuoti partijos pirmininko rinkimuose teigė kaip politikas negalįs atsisakyti tokio „didžiulio siūlymo“.

A.Butkevičius socialdemokratams vadovauja nuo 2007-ųjų. Šiame poste tuomet jis pakeitė Gediminą Kirkilą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min