Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 9d. 14:25

Socialdemokratai prašys prezidento vetuoti ministerijų reformą numatančias pataisas

G.Kirkilas: „Labai apgailėtina, kad valdžia nevykdė dialogo“.
Gedimino Gasiulio/Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Opozicijos lyderis Gediminas Kirkilas

Opozicinė Socialdemokratų partija kreipsis į prezidentą Valdą Adamkų su prašymu vetuoti Vyriausybės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma pertvarkyti ministerijų vadovybės struktūrą.

Apie tai socialdemokratų partijos ir opozicijos lyderis Gediminas Kirkilas pranešė pirmadienį spaudos konferencijoje. G.Kirkilas sakė turintis žinių, esą šiuo metu ministerijų sekretoriais spaudžiami stoti į valdančiąsias partijas, žadant išsaugoti poziciją, skiriant į viceministro postą.

„Vyksta negatyvus procesas, kai kuriuos sekretorius verčia stoti į valdančiąsias partijas. Yra nemažai tokių skundų iš žmonių, kalbasi, maždaug, stokite į mūsų partiją, galbūt išlaikysite pareigas, tapsite viceministrais“, – sakė G.Kirkilas.

Tačiau konkrečiai, iš kur gavo tokių žinių, kuriose ministerijose esą daromas toks spaudimas, G.Kirkilas nepasakė. „Yra tokių žmonių, nenoriu viešinti, nenoriu jiems pakenkti“, – sakė G.Kirkilas.

Praėjusią savaitę Seime priimtos pataisos numato, kad naikinamos ministerijų valstybės sekretorių ir ministerijų sekretorių pareigybės. Juos pakeis nauji viceministrų etatai ir naujai įkurta ministerijos kanclerio pareigybė.

Tačiau konkrečiai, iš kur gavo tokių žinių, kuriose ministerijose esą daromas toks spaudimas, G.Kirkilas nepasakė.

Neigiamai pataisas vertinantys socialdemokratai dar svarstant Seime užsiminė, jog dėl tokių pataisų konstitucingumo gali kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT). Socialdemokratai kritikuoją, esą numatant ne vieną, kaip buvo iki šiol, o kelis viceministrų postus, bus nepagrįstai išplečiamas politinio pasitikėjimo pareigūnų skaičius, o panaikinus karjeros tarnautojo ministerijos sekretoriaus pareigybę, bus atsisakyta specialistų, šioje srityje dirbančių daugelį metų.

Valdantieji konservatoriai teikdami pataisas argumentavo, esą socialdemokratų valdymo laikotarpiu, ypač baigiantis kadencijai, į sekretorių postus tuomet valdžioje buvę socialdemokratai paskyrė sau ištikimus, partinius žmones.

Konservatorius Edmundas Pupinis Seime svarstant pataisas teigė, kad tai yra „europinis modelis“, kai partijos turi prisiimti politinę atsakomybę ne tik Seime, bet ir ministerijose. Jis pareiškė, kad prieštaraudami pataisoms socdemai rūpinasi savo žmonių išsaugojimu ministerijose. „Matyti didžiulis noras išsaugoti savo kuopeles tenai, kurios tik trukdytų, o ne dirbtų“, – sakė valdančiosios daugumos atstovas.

Premjeras Andrius Kubilius anksčiau yra sakęs, kad ministerijų vadovybių formavimo pakeitimai būtini naujai valdžiai įsitvirtinti ir rinkimų pažadams įgyvendinti.

Pagal priimtas pataisas ministerijų ir ministerijų valstybės sekretorių turėtų nebelikti nuo birželio 30 dienos. Numatyta, kad vienoje ministerijoje negali būti daugiau negu keturi viceministrai. Tikslų jų skaičių konkrečioje ministerijoje tvirtins Vyriausybė.

Steigiama nauja ministerijos kanclerio pareigybė. Tai bus karjeros valstybės tarnautojas, ministerijos administracijos vadovas, pavaldus ministrui.

Priimdamas šias Vyriausybės įstatymo pataisas Seimas ministerijose padidino politinio pasitikėjimo tarnautojų skaičių. Pagal nuo 2002 metų galiojusią tvarką ministerijose dirbę sekretoriai ir valstybės sekretoriai buvo karjeros tarnautojai. Pasikeitus ministrams, jie likdavo savo postuose.

Tuo metu viceministrai yra ministro politinės komandos nariai. Atsistatydinus ar atleidus ministrą iš pareigų, pareigų neteks ir viceministrai.

Tokiu atveju postą išsaugos tik ministerijos kancleris.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min