Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 22d. 10:21

Socialdemokratai rinkiminei kampanijai pasitelkė energetikus

Socialdemokratų ir energetikų diskusija
15min.lt nuotr. / Socialdemokratų ir energetikų diskusija

Socialdemokratai, atvirai nereiškiantys savo pozicijos dėl naujos Visagino atominės elektrinės statymo, į pagalbą pasikvietė energetikus. Trečiadienį jie susirinko viešai diskusijai apie Lietuvos strateginius energetikos tikslus, kad išsiaiškintų, koks gi kelias būtų naudingiausias šalies gyventojams.

Naująja energetikos ministre tituluojamos socialdemokratės Birutės Vėsaitės teigimu, Lietuvai būtina orientuotis į tikslą, kaip atpiginti šilumos kainas gyventojams.

„Nereikia laužtis pro atviras duris, kad kitos vyriausybės viena iš užduočių būtų atpiginti šilumos kainą gyventojams ir tai būtent yra žaliosios energetikos klausimas“, – tokiais žodžiais socialdemokratų ir energetikų diskusiją atidarė Seimo narė.

Jos teigimu, ateityje Energetikos ministerijoje gali būti įkurtas atskiras skyrius, skirtas biokuro plėtrai.

„Mes matome, kad nenumaldomai artėja 2016 metai (kai kurios elektrinės tada neatitiks taršos reikalavimų, todėl už taršos leidimus turės mokėti arba užsidaryti) ir didžiųjų miestų užduotis yra arba pereiti prie biokuro, arba dar trečdaliu didinti šilumos kainą“, – kalbėjo socialdemokratė.

Socialdemokratai diskusijai apie VAE pasikvietė prof. Jurgį Vilemą ir prof. Joną Gylį, pranešimus skaitys ir Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas, Lietuvos biomasės energetikos asociacijos prezidentas Remigijus Lapinskas ir kiti energetikai.

Kovo pradžioje socialdemokratai ketina rengti konferenciją kartu su aplinkosaugos ir energetikos komitetais bei energetikos ekpertais ir dikutuoti apie energijos taupymą ir renovaciją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min