Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialdemokratai sako A.Salamakiną įkalbėję palaukti dėl atsistatydinimo, šis tvirtina sprendimo nekeisiantis (atnaujinta 14 val.)

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas
Šaltinis: BNS
0
A A

Opozicinės Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius sako, kad frakcija įkalbėjo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininką Algimantą Salamakiną neskubėti su atsistatydinimo pareiškimu.

„Šiandien kalbėjomės su A.Salamakinu ir paprašėme, kad dar neskubėtų atsistatydinti iš EPK pirmininko pareigų, jis rytoj dar susitiks su Seimo pirmininke ir turės pokalbį šia tema. Mes jį įkalbėjome, kad galutinį sprendimą galėtume priimti ketvirtadienį ryte, po susitikimo su Seimo pirmininke“, – antradienį žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Tačiau A.Salamakinas sako savo sprendimo nekeisiantis. „Aš priėmiau sprendimą ir sprendimo nekeičiu, aš informavau frakciją, dėl ko tai darau, o pareiškimas rytoj bus įteiktas Seimo pirmininkei, Seimo pirmininkė teiks Seimui ir Seimas priims sprendimą“, – žurnalistams sakė A.Salamakinas.

Tačiau komisijoje A.Salamakinas sako bent kol kas liekantis, nes sprendimą šiuo klausimu priima frakcija.

„Frakcija dar nepriėmė sprendimo, nes čia jau aš nesu laisvas, frakcija mane pati turi atšaukti, nes frakcija mane delegavo kaip narį į komisiją“, – sakė A.Salamakinas.

Butkevičius giria bendražygį

Socialdemokratų seniūnas A.Butkevičius tvirtina, kad A.Salamakinas turi likti ne tik EPK, bet ir jos vadovo poste.

„Aš manu, kad A.Salamakinas turėtų likti šiame poste, jis yra gana principingas, darbštus, turi patirties šiame darbe, nėra abejingas Seimo narių padarytoms klaidoms. Manau, kad žmogus puikiai susitvarko su šiomis pareigomis“, – sakė A.Butkevičius.

Socialdemokratas A.Salamakinas praėjusią savaitę pranešė nusprendęs trauktis iš Seimo EPK.

Jis tokį sprendimą priėmė po to, kai Seimo etikos sargai dėl kalbų apie „tvarkietį“ Remigijų Ačą jį pripažino pažeidus Seimo Statutą ir politikų elgesio kodeksą. Seimo EPK praėjusį trečiadienį tokį sprendimą priėmė 6 komisijos nariams balsavus „už“.

R.Ačas kaltina šmeižtu

R.Ačas A.Salamakiną apkaltino jį apšmeižus ir melavus pačiai EPK. R.Ačas į komisiją kreipėsi dėl A.Salamakino žodžių, kuriais jis be Seimo valdybos leidimo į Tailandą išvykusį Seimo narį apkaltino savavaliavimu.

Seimo Statutas numato, kad komisija renka savo vadovus, o juos tvirtina Seimas. Komisija gali perrinkti pirmininką, kartu kreipdamasi į Seimą dėl naujo pirmininko patvirtinimo.

Jeigu Seimas naujo pirmininko nepatvirtina, poste lieka iki tol buvęs, o antrą kartą tuo pačiu klausimu komisija gali kreiptis į Seimą tik per kitą eilinę sesiją.

Degutienė: būtų gaila, jei jis paliktų postą (papildyta 14 val.)

Seimo pirmininkė Irena Degutienė teigia, kad norėtų sulaikyti A.Salamakiną nuo šio sprendimo.

„Iš tiesų man būtų gaila, kad A.Salamakinas paliktų šį postą, nes žmogus, išmanantis savo darbą, yra pakankamai principingas, būdamas pirmininkas tikrai pakankamai objektyviai priima arba siūlo priimti sprendimus, nepolitikuoja, tai yra nežiūrėdamas, ar tai yra pažeidimai Seimo nario, esančio opozicijoje, ar valdančiojoje koalicijoje“, – antradienį žurnalistams sakė Seimo pirmininkė.

„Iš tiesų rytoj bandysiu su juo kalbėtis šia tema (...), pažiūrėsiu, kokie jo motyvai“, – pridūrė parlamento vadovė.

Parlamente pasigirdusias kalbas, esą Etikos ir procedūrų komisijos iš viso reikėtų atsisakyti, parlamento pirmininkė sako esant keliu į Europos provinciją.

„Kartais man iš tiesų darosi baisu, kad kuo toliau, tuo labiau Lietuva eina absoliučios Europos Sąjungos valstybės provincijos keliu“, – sakė I.Degutienė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min