Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 22d. 10:55 , atnaujinta: 2014 rugsėjo 22d. 11:23

Socialdemokratai siūlo grąžinti ministerijų sekretorius, „darbiečiai“ idėja nesižavi

LSDP pirmininko pavaduotoja Milda Petrauskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / LSDP pirmininko pavaduotoja Milda Petrauskienė

Valdantieji socialdemokratai siūlo palikti tik vieną viceministro pareigybę ministerijose ir vietoje jų grąžinti nepolitines ministerijos sekretorių pareigybes. Tai numatančias pataisas registravusi Milda Petrauskienė teigia, kad pataisoms pritaria premjeras Algirdas Butkevičius, tačiau Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys 15min.lt sakė, kad socialdemokratų pirmininkas šios idėjos entuziastingai nepriėmė.

M.Petrauskienė BNS pirmadienį sakė, jog pataisoms pritaria ne tik partijos pirmininkas, bet ir socialdemokratų frakcija Seime.

Pataisos numato, kad vietoje didžiausio galimo keturių viceministrų skaičiaus liktų tik vienas, tuo metu likusius tris postus galėtų užimti ministerijų sekretoriai, kurie būtų karjeros valstybės tarnautojai.

Ministerijos sekretoriai, anot parlamentarės, užtikrintų pereinamumą net ir keičiantis valdžioms.

„Kaip matote, dabar dėl viceministrų reikėjo įsikišti net prezidentei. Tai yra netvarka, taip neturi būti – turi būti žmonės profesionalai, kad būtų perimamumas, nežiūrint, kokios politinės pakraipos yra ministras ir valdančioji dauguma“, – sakė M.Petrauskienė.

Pasak jos, kai kurie šiuo metu deleguojami viceministrai „ne visada pasiteisina“, nes jiems trūksta kompetencijos, taip pat dažnai esą prireikia net iki metų, kol „įsivažiuos“ į darbus. Ministerijos sekretoriai, anot parlamentarės, užtikrintų pereinamumą net ir keičiantis valdžioms.

A.Kubilius: sugrįžtų amžinieji biurokratai

Opozicijos lyderis Andrius Kubilius BNS sakė, kad tokios pataisos į ministerijas grąžintų „amžinus biurokratus“, kurie išlaikytų lojalumą juos į postą atvedusiai partijai.

„Socialdemokratai, matyt, jau planuoja savo visiškas politines nesėkmes ateityje, tad nori savo žmones įtvirtinti kaip amžinus biurokratus. Mes paveldėjome iš jų daugybę tokių viceministrų, tuo metu buvusių sekretoriais, kurie tikrai toliau negalėjo dirbti. Keitėme sistemą tam, kad ministras galėtų atvesti savo politinio pasitikėjimo komandą ir su ja galėtų dirbti“, – sakė jis.

Mes paveldėjome iš jų daugybę tokių viceministrų, tuo metu buvusių sekretoriais, kurie tikrai toliau negalėjo dirbti.

Tuo tarpu Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas „darbietis“ Valentinas Bukauskas sakė, jog buvusi reforma nepasiteisino ir grįžimas prie senosios tvarkos yra svarstytinas.

„Ta reforma, padaryta A.Kubiliaus, mano galva, nepasiteisino. Žiūrint į įstatymų leidybos kokybę matome tam tikrų defektų, galbūt dėl žinių trūkumo. Vis dėlto tie kancleriai, sekretoriai buvo su didžiule patirtimi valstybės tarnyboje, ir galėjo koordinuoti visus veiksmus. Tas, kas sugriauta, galbūt ir reikėtų atstatyt. Kadenciją turbūt pabaigsime be tų reformų, o 2016 metais būtų galima grįžti, tokia mano nuomonė“, – BNS sakė V.Bukauskas.

V.Gapšys:  nematėme spindinčių A.Butkevičiaus akių

Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas V.Gapšys 15min.lt sakė, kad apie tai valdančiosios koalicijos partneriai kalbėjosi neformaliai.

„Mes nematėme spindinčių A.Butkevičiaus akių šiuo klausimu. Nežinau, kaip jie susiderinę ir kaip jie pritarę, bet visi žiūrėjo labai atsargiai“, – sakė jis.

Jei Seimas pritartų pataisoms, pasikeitimai įsigaliotų nuo 2016-ųjų.

Jei Seimas pritartų pataisoms, pasikeitimai įsigaliotų nuo 2016-ųjų. V.Gapšys tam pritaria, jo nuomone, tokį pakeitimą reikėtų daryti nebent nuo kitos kadencijos pradžios, antraip viceministrų atleidimas ir ministerijų sekretorių įdarbinimas brangiai atsieitų.

„Nuo kadencijos vidurio to daryti nereikėtų. Manau, kad ši pataisa labiau siejasi su rinkimų agitacija, nei su realiomis valstybės galimybėmis“, – sakė V.Gapšys.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Petras Gražulis sakė pozicijos šiuo klausimu neturintis, tik svarstė, jog socialdemokratai savo siūlymą iš pradžių galėjo teikti apsvarstyti valdantiesiems. „Tvirtos pozicijos šiuo klausimu neturiu, tik gal būtų buvę geriau prieš teikiant tokius siūlymus, valdančiųjų politinėje taryboje pasitarti“, – BNS sakė P.Gražulis.

Įstatymų pataisos taip pat numato, jog liktų ir šiuo metu esanti ministerijos kanclerio pareigybė.

Anksčiau buvusią sekretoriaus pareigybę ministerijose Seimas panaikino 2009-ųjų kovą, atmesdamas tuometinio prezidento Valdo Adamkaus veto. Taip pat buvo nustatyta, jog ministerijose gali būti ne daugiau nei keturi viceministrai, sukurtos ir naujos ministerijos kanclerio pareigos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min