Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 14, 13:46

Socialdemokratai siūlo Seime įkurti nuolatinę grupę svarbiausiems klausimams spręsti

Seime kilus konfliktui tarp valdančiųjų bei opozicijos ir pastariesiems boikotuojant Seimo posėdžius, socialdemokratai siūlo Seime įkurti nuolatinę darbo grupę ekonominiams, socialiniams klausimams spręsti.
Birželio 9-osios seimo posėdis
Seime / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Su tokiu pasiūlymu antradienį jie atvyko į Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen inicijuotą dialogo grupės susitikimą.

„Siūlome tiek iš opozicinių, tiek iš valdančiųjų sudaryti nuolatinę darbo grupę ekonominiams, socialiniams klausimams spręsti. Kad būtų nuolat nešami pasiūlymai, nebūtų jokios skubos, būtų peržiūrimos net ir vykdomos reformos, tokios, kaip švietimo, sveikatos ir kitos“, – BNS sakė socialdemokratė Orinta Leiputė.

Pasak jos, jeigu tokia grupė bus sudaryta, socialdemokratai labai rimtai svarstys grįžti dirbti į Seimo posėdžių salę.

Konfliktas tarp valdančiųjų ir opozicijos kilo po to, kai Seimas praėjusį antradienį svarstė opozicijos inicijuotą interpeliaciją žemės ūkio ministrui. Tuomet likus balsavimui, ar pritarti ministro atsakymams į klausimus, opozicijos iniciatyva padaryta pertrauka iki kito posėdžio, tikintis pakeisti politinių jėgų pusiausvyrą per balsavimą ketvirtadienį.

Valdantieji, reaguodami į tai, trečiadienio rytą sušaukė nenumatytą posėdį ir pritarė Kęstučio Navicko atsakymams. Protestuodama opozicija jau trečiadienį nedalyvavo Seimo posėdyje ir ketvirtadienį susirinko posėdžiauti alternatyviai.

Seimo pirmininkei V.Čmilytei-Nielsen opozicijos atstovai vėliau įteikė reikalavimų sąrašą ir teigia, jog į juos neatsižvelgus, Seimo posėdžius gali boikotuoti iki rudens sesijos rugsėjo 10 dieną.

Šiame sąraše – reikalavimas spręsti dėl žemės ūkio ministro atstatydinimo, V.Čmilytei-Nielsen pasitikrinti pasitikėjimą Seime, šią sesiją svarstyti tik su ekonominėmis ir socialinėmis problemomis susijusius klausimus, stabdant nesutarimus keliančius projektus dėl civilinės sąjungos, valstybės vadovo statuso Vytautui Landsbergiui ir kitus.

Parlamento vadovė savo ruožtu pasiūlė įkurti dialogo grupę, kuri aptartų nesutarimus ir ieškotų kompromiso.

Seimo darbą boikotuoja penkių frakcijų – Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos regionų, Lietuvos socialdemokratų partijos, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ – bei Mišrios Seimo narių grupės nariai. Iš viso – 67 parlamentarai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min