Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 18d. 19:59

Socialdemokratai siūlys Seimui kreiptis į KT dėl aukštojo mokslo reformos

V.Andriukaitis
Redo Vilimo/BFL nuotr. / V.Andriukaitis

Opozicijai priklausantys socialdemokratai siūlys Seimui kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Mokslo ir studijų įstatymo, priimto pernai pavasarį, pagal kurį reformuota aukštojo mokslo sistema.

Socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis paskelbė su grupe parlamentarų jau parengęs kreipimosi į KT nutarimo projektą.

„Norime, kad Seimas kreiptųsi į KT, kad būtų galutinai išaiškintas aukštojo mokslo ir studijų konstitucinės doktrinos bei dabar galiojančio Mokslo ir studijų įstatymo teisinis konstitucinis santykis“, – atvirame laiške parlamentarams rašo socialdemokratas V.P.Andriukaitis.  

Socialdemokratai įsitikinę, kad dešiniųjų inicijuota aukštojo mokslo reforma neatitinka Konstitucijos, šią poziciją jie grindžia ir ankstesniais KT sprendimais.

Pastarasis KT sprendimas, kurį socialdemokratai sako esant įrodymu, jog naujas Mokslo ir studijų įstatymas neatitinka Konstitucijos, – gruodžio 18 dienos sprendimas dėl kai kurių KT 2002 metų sausio 14 dienos nutarimo nuostatų.

Juo KT praėjusių metų pabaigoje išaiškino, kad biudžeto lėšomis turi būti finansuojami studentai, studijuojantys valstybės užsakymu, t. y. tie, kurie rengiami tenkinant valstybės nustatytą atitinkamų sričių specialistų poreikį. Socialdemokratų vertinimu, dabartinis reguliavimas tokios sistemos nenustato.

Taip pat KT išaiškino, jog gero mokymosi kriterijai turi būti nustatyti įstatymu, o studentų mokymosi rezultatai turi būti vertinami reguliarai, pasibaigus kiekvienai akademinio mokymosi laikotarpio studijuojamų dalykų žinių patikrai – pagal dabar galiojantį įstatymą ji numatyta tik po dvejų studijų metų.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sako priešingai – anot jo, Konstitucinio Teismo išaiškinimas reiškia, kad „įstatymo nuostatos dėl valstybinio finansavimo privačiose aukštosiose mokyklose ir gerai besimokančiojo sąvokos iš esmės neprieštarauja Konstitucijoje įtvirtintiems reikalavimams“.

Socialdemokratai, aktyviai priešinęsi valdančiųjų centro-dešiniųjų pradėtai aukštojo mokslo reformai, dėl jos pernai nesėkmingai bandė atstatydinti Liberalų sąjūdžio deleguotą švietimo ir mokslo ministrą G.Steponavičių.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min