Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 04 04, 13:25

Socialdemokratai vėl siūlo Ričardui Malinauskui stabdyti narystę partijoje

Valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) valdyba vėl pasiūlė Druskininkų merui Ričardui Malinauskui stabdyti narystę partijoje.
Ričardas Malinauskas
Ričardas Malinauskas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Mes pasiūlėme susispenduoti partijoje, kaip analogiškai kažkada pasielgė Utenos meras, ir šiandien jis turi priimti sprendimą“, – pirmadienį BNS sakė Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Gediminas Kirkilas.

Pirmą kartą socialdemokratų vadovas premjeras Algirdas Butkevičius R.Malinauskui, patekusiam į vadinamąjį Vijūnėlės skandalą, sustabdyti narystę partijoje siūlė vasarį. Tuomet meras pareiškė paliksiąs socialdemokratų gretas, jeigu jo narystė bus suspenduota. Ir valdyba toliau šio klausimo tąkart nesvarstė.

Sekmadienį siūlymas pakartotas, nes, anot G.Kirkilo, Druskininkų meras ir pati LSDP toliau yra atakuojami dėl Vijūnėlės „dvaro“ istorijos.

Jam (R.Malinauskui – BNS) nėra lengva apsispręsti, jis jaučiasi teisus. Toks yra žmogaus būdas, bet kartais viešoji opinija yra aukščiau mūsų argumentų, – teigė G.Kirkilas.

„Tiesiog toliau mus atakuoja ir žiniasklaida, ir viešoji nuomonė. Žmonės nesigilina į visus dalykus. Jam (R.Malinauskui – BNS) nėra lengva apsispręsti, jis jaučiasi teisus. Toks yra žmogaus būdas, bet kartais viešoji opinija yra aukščiau mūsų argumentų“, – teigė socialdemokratas.

„Manau, kad kaip tik susispendavęs (...) jis daugiau pasiektų, negu dabar šioje pozicijoje, kada visa tai kenkia ir pačiai partijai“, – sakė G.Kirkikas.

Pats Druskininkų meras BNS pirmadienį tvirtino esąs apsisprendęs, bet sprendimo dar neatskleidė.

„Dėl savęs sprendimą jau turiu seniai, o apie tai kalbėsiu turbūt po posėdžio, kai bus sprendimai priimti“, – sakė jis.

Pirmadienio pavakare Vilniuje vyks išplėstinis LSDP prezidiumo posėdis.

Druskininkų meras buvo apklaustas specialiuoju liudytoju Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrime dėl galbūt daryto poveikio rengiant Vyriausybės nutarimą, galbūt turėjusį reikšmės vadinamojo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose įteisinimui. Vėliau ikiteisminis tyrimas nutrauktas, neradus nusikalstamos veikos požymių. R.Malinausko veiksmų netyrė ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, nes negavo duomenų apie galimą privačių ir viešųjų interesų supainiojimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min