Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 7d. 14:14

Socialdemokratas Julius Sabatauskas nemano, kad Vytautas Landsbergis vertas valstybės vadovo statuso

Julius Sabatauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Julius Sabatauskas

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas, socialdemokratas Julius Sabatauskas mano, kad siūlydama Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui, europarlamentarui Vytautui Landsbergiui pripažinti valstybės vadovo statusą Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė persistengė.

Jei teisės aktas būtų priimtas, V.Landsbergis gautų valstybinį aprūpinimą: apsaugą, rezidenciją ir pusės prezidento algos dydžio rentą.

„Man apskritai nepatinka, kai po laiko priimami sprendimai nustatyti tam tikrą statusą, pavyzdžiui, praėjus 20, 40 ar 60 metų“, – 15min.lt L.Graužinienės iniciatyvą komentavo socialdemokratas J.Sabatauskas.

Jo nuomone, norint teisiškai sutvarkyti, kad V.Landsbergis nuolat turėtų apsaugą, pakanka jį įtraukti į nuolat saugojamų asmenų sąrašą.

„Tam nereikia nustatyti jam valstybės vadovo statuso. Tiesiog iš pagarbos tam asmeniui, kadangi jis nebuvo prezidentas, reikia jo pareigas įrašyti į įstatymą prie saugomų asmenų. Mano nuomone, į įstatymą reikia įrašyti tai, kokias pareigas jis užėmė – Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas“, – teigė politikas.

J.Sabatauskas priminė, kad V.Landsbergį vidaus reikalų ministro sprendimu saugo Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai. Pagal įstatymą, nuolatinė apsauga priklauso prezidentui, Seimo pirmininkui ir ministrui pirmininkui.

Kiti asmenys gali būti saugomi vidaus reikalų ministro, generalinio policijos komisaro ar generalinio prokuroro sprendimu, pavyzdžiui, jeigu jie yra svarbūs liudytojai ir jiems gresia pavojus.

„Jis nėra liudytojas, nebent jį laikyti liudytoju Sausio 13-osios ir Medininkų bylose, bet turbūt jis nėra toks liudytojas, kurį reikėtų saugoti“, – pridūrė J.Sabatauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

08:50
01:23
04:04

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min