Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialdemokratas Mindaugas Bastys papasakojo, kaip organizavo „Rosatom“ susitikimą su Seimo pirmininku Vydu Gedvilu

Mindaugas Bastys
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mindaugas Bastys
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialdemokratas Seimo narys Mindaugas Bastys patvirtino pats suorganizavęs Seimo pirmininko Vydo Gedvilo susitikimą su „Rosatom“ dukterinės bendrovės „Rusatom Overseas“ viceprezidentu Aleksandru Mertenu. Tarpininkavimu Seimo narys sako užsiėmęs dėl to, kad su A.Mertenu yra pažįstamas nuo seno.

„Aš nežinau, ar tai galima vadinti tarpininkavimu, tiesiog A.Mertenas mane truputėlį iš anksčiau pažįsta kaip politiką, kaip žmogų. (...) Yra tekę ne vieną kartą bendrauti, kalbėti ir šia prasme negaliu sakyti, kad tie ryšiai artimi. Nesame artimi pažįstami, artimi draugai, tiesiog pažįstami ir tiek“, – paklaustas, kas jį sieja su „Rosatom“ atstovu A.Mertenu, kalbėjo M.Bastys.

Šios pažinties pakako tam, kad socialdemokratas sugebėtų jo paprašytas per vieną dieną suorganizuoti susitikimą su Lietuvos Seimo pirmininku Vydu Gedvilu.

„Jis manęs paprašė, pasakė, kad norėtų susitikti su Seimo pirmininku, kad pageidauja išsakyti, kokius planus turi, darbus šiuo metu „Roatom“ atlieka kaimyninėse valstybėse – Kaliningrade, Baltarusijoje. Jie ir pasaulyje yra gana plačiai išvystę savo veiklą – 17 ar 19 valstybių vykdo projektus“, – pasakojo apie „Rosatom“ interesą matytis su Lietuvos politikais M.Bastys.

Seimo nario teigimu, prašymą jis perdavė V.Gedvilui. Tądien – vasario 13 d. – Seimo pirmininkas viešėjo Estijoje, tačiau paprašytas sutiko savo kabinete Seime priimti A.Merteną gerokai po darbo valandų, vos grįžęs iš komandiruotės.

Aš jo paprašiau, ar galėtų priimti, ir kadangi tai buvo visai vėlus vakaras, o kaip tik A.Mertenas ruošėsi jau kitą dieną išskristi, tai tokiu būdu ir sutiko Seimo pirmininkas priimti.

„Negaliu slėpti, negaliu meluoti. Toks buvo neformalus susitikimas su Seimo pirmininku niekuo neįpareigojantis. Tiesiog pasikeitimas nuomonėmis ir tiek. Čia buvo visai po darbo, gana vėlai. Seimo pirmininkas tada viešėjo Estijoje ir gana vėlai grįžo. Aš jo paprašiau, ar galėtų priimti, ir kadangi tai buvo visai vėlus vakaras, o kaip tik A.Mertenas ruošėsi jau kitą dieną išskristi, tai tokiu būdu ir sutiko Seimo pirmininkas priimti. Tai buvo vėlus vakaras, po 20 val.“, – susitikimo detales atskleidė M.Bastys.

Jis pripažino, kad susitikime su Seimo pirmininku A.Mertenui svarbiausia buvo išgirsti jo nuomonę apie galimybę „Rosatom“ prisidėti prie darbų VAE projekte.

„Be abejo, domėjosi – tai, matyt, buvo vienas iš pagrindinių tikslų – Seimo pirmininko nuomone atominės energetikos perspektyvos klausimu“, – teigė Seimo narys.

Jis patvirtino, kad „Rosatom“ neišgirdo jokių pažadų,  ką anksčiau sakė ir pats V.Gedvilas.

Pats M.Bastys mano, kad Lietuvai nusprendus statyti atominę elektrinę turėtų būti svarstoma kuo daugiau alternatyvų renkantis, kas ją statys, o pasirinkimą turi lemti kaštai ir saugumas.

„Jei vyktų derybos, pirmiausia kelčiau klausimą efektyvumo, kaštų. Pirmiausia turi nulemti kaina, o dar labai svarbu yra saugumas“, – teigė jis.

Primename, kad šeštadienį Seimo pirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas pripažino susitikęs su „Rosatom“ atstovu Aleksandru Merten ir kalbėjęs apie atominę energetiką. Aiškindamasis, kodėl apie tokį savo susitikimą viešai nepranešė iš anksto, V.Gedvilas aiškino susitikimo buvus labai neformalaus ir trumpo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min