TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialdemokratė Marija Aušrinė Pavilionienė siūlo mokyklose įvesti lytinį ugdymą

 Aušrinė Marija Pavilionienė
TV3 nuotr. / Aušrinė Marija Pavilionienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo narė socialdemokratė Marija Aušrinė Pavilionienė siūlo mokyklose įvesti lytinį ugdymą.

Ji parengė ir Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Švietimo įstatymo pataisos projektą dėl lytinio ugdymo mokyklose.

Pagal projektą, lytinis ugdymas – asmens teisės į galimybę pasiruošti savarankiškam gyvenimui realizavimas, suteikiant moksleiviui žinias apie lytiškumą, lytiškumo ir asmenybės formavimosi ryšį, lyčių bendravimą, lytinio smurto prevenciją, lytinę sveikatą, su lytiniu elgesiu susijusias rizikas.

Lytinis ugdymas būtų vykdomas pagal švietimo ir mokslo ministro patvirtintą Lytinio ugdymo programą, kuri rengiama atsižvelgiant į Pasaulinės sveikatos organizacijos nustatytus standartus.

„Įstatymo projekto tikslas – užtikrinti, kad visose mokyklose būtų vykdomos lytiškumo ugdymo programos ir visiems moksleiviams sudarytos sąlygos jose dalyvauti“, – aiškinamajame rašte tvirtina parlamentarė.

Anot jos, įtvirtinus teisę į lytinį ugdymą, moksleiviai gaus mokslu grįstą informaciją apie lytinę brandą, lytiškumo ir asmenybės tapatybės formavimosi ryšį, apie lytinio bendravimo grėsmes.

„Įgytos žinios didins paauglių atsakomybę už savo lytinę elgseną ir sveikatą. Turėtų mažėti paauglių nėštumų, abortų skaičius, mažiau jaunų žmonių užsikrėstų lytiškai plintančiomis ligomis. Mažėtų lytinio smurto atvejų. Apibrėžus lytinio ugdymo sąvoka, bus išvengta valstybės lėšų švaistymo mokslinių reikalavimų neatitinkančių metodinių priemonių rengimui“, – teigia M.A.Pavilionienė.

Pasak jos, šiuo metu lytinis ugdymas įstatymų lygiu nereguliuojamas, moksleivio teisė į lytinį ugdymą nėra įtvirtinta.

2007 metais švietimo ir mokslo ministro įsakymu yra patvirtinta Rengimo šeimai ir lytiškumo ugdymo programa, tačiau, anot parlamentarės, ji nėra sistemingai įgyvendinama ir parengta neatsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas.

Pernai švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis rekomendavo šią programą įtraukti į pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendruosius ugdymo planus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min