Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 28d. 18:26

Socialdemokratų pirmininko rinkimuose Algirdui Butkevičiui – trys netikri konkurentai

Algirdas Butkevičius ir Zigmantas Balčytis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius ir Zigmantas Balčytis

Penktadienį valdančioji Lietuvos socialdemokratų partija vaidins demokratiją – partijos pirmininką rinks iš keturių kandidatų. Nors niekas neabejoja, kad pirmininku bus perrinktas premjeras Algirdas Butkevičius, tačiau skyriai iškėlė dar trijų socialdemokratų kandidatūras.

„Iškelti yra europarlamentarai Zigmantas Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė, ir Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas“, – 15min.lt sakė Lietuvos socialdemokratų partijos atsakingasis sekretorius Gintautas Paluckas.

Jis pripažino, kad, palyginti su A.Butkevičiumi, visi kiti kandidatai turi tik pavienių skyrių palaikymą.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilija Blinkevičiūtė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilija Blinkevičiūtė

Dėl partijos pirmininko posto socialdemokratai nediskutuoja ir viešojoje erdvėje. Oficialiame partijos tinklalapyje apie po kelių dienų vyksiančius pirmininko rinkimus taip pat nerašoma nė žodžio.

Pasak G.Palucko, daugiau kandidatų į partijos pirmininkus iki penktadienio jau neatsiras. Tačiau jis neatmeta, kad kai kurie skyrių iškelti kandidatai suvažiame gali atsisakyti konkuruoti su A.Butkevičiumi.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gediminas Kirkilas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gediminas Kirkilas

Tvirtai apsisprendęs savo kandidatūrą atšaukti jau dabar yra G.Kirkilas. Jis sako, kad partijos pirmininku jau buvo, todėl varžytis nebenori.

Dėl partijos pirmininkės posto nekovos ir V.Blinkevičiūtė.

„Aš galvoju, kad LSDP turi pirmininką, kuris išmintingai vadovauja partijai. Tai rodo ir rinkimų rezultatai, žmonių pasitikėjimas ir priimami sprendimai, todėl aš tikrai atsisakysiu dalyvauti partijos pirmininko rinkimuose“, – sakė ji.

Tik Z.Balčytis, 15min.lt žiniomis, palaikys demokratijos iliuziją ir pasižiūrės, kiek socialdemokratų norėtų jį matyti partijos pirmininko kėdėje. Su pačiu europarlamentaru antradienį susisiekti nepavyko.

Prieš dvejus metus A.Butkevičius taip pat turėjo tris fiktyvius konkurentus Z.Balčytį, V.Blinkevičiūtę ir J.Oleką. Tačiau visi trys galimi kandidatai tuomet siekti pirmininko  posto  atsisakė.

Socialdemokratai partijos pirmininką penktadienį vyksiančiame suvažiavime rinks dvejų metų kadencijai.

A.Butkevičius partijai vadovauja nuo 2009 m.

Penktadienį vyksiančiame suvažiavime socialdemokratai suteiks garbės pirmininko vardą eurokomisarui Vyteniui Povilui Andriukaičiui ir Garbės nario vardą – buvusiam europarlamentarui Justui Vincui Paleckiui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min