Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialdemokratų suvažiavimas: prašymas nesipriešinti VAE statyboms ir kalbos apie didžiules galimybes liekant Rusijos glėbyje

Vytenis Andriukaitis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vytenis Andriukaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos socialdemokratų partijos suvažiavime tvyrojo dvilypės nuotaikos dėl Lietuvos vykdomų energetikos projektų. Suvažiavime pasisakiusi Visagino vicemerė Elena Čekienė prašė partijos kolegų nebūti kategoriškiems ir neprieštarauti Visagino atominės elektrinės statyboms. Tuo tarpu parlamentaras Vytenis Povilas Andriukaitis kolegoms aiškino, kad atsijungimas nuo Rusijos elektros ir dujų sistemos būtų kvailas.

„Aš labai jūsų prašau, rinkdami parašus už referendumą dėl Visagino atominės elektrinės statybų, nepamirškime rinkėjams pasakyti, kad iš principo nesame prieš šias statybas“, – kolegų prašė Visagino vicemerė E.Čekienė.

Anot jos, socialdemokratai savo rinkimų programoje teisingai nurodė, kad turi būti atlikti visi skaičiavimai dėl šio energetinio projekto, tačiau kategoriškas prieštaravimas naujos elektrinės statyboms, pasak E.Čekienės, sutrukdys socialdemokratams laimėti rinkimus Visagino ir Ignalinos apylinkėse.

Politikės teigimu, reikia patiems žmonėms palikti galimybę pasirinkti, ko jie nori, bet Visagino rajone, anot vicemerės VAE statybų laukiama su nekantrumu.

Siūlo likti Rusijos glėbyje

Tuo tarpu Seimo narys socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis ragino partiečius pasistengti, kad Lietuva taptų Rytų ir Vakarų energetinių tinklų mazgu. Pasak jo, Lietuva turėtų pasilikti bendrame elektros ir dujų tinkle su Rusija.

„Kažkas iškėlė mintį, kad Lietuvai reikia atsijungti nuo milžiniškos Rytų rinkos, kuri apima Maskvą, Peterburgą, Estiją, Latviją ir Lietuvą, Baltarusiją. Tai didžiulis regionas su bendra elektros sistema, atveriantis milžiniškas galimybes, jeigu Lietuva sujungtų Vakarų ir Rytų sistemas ir būtų pajėgi užtikrinti, kad Europa pradėtų bendradarbiauti. Mums reikia, kad Europa kvėpuotų abiem plaučiais – Rytų ir Vakarų plaučiais, mums reikia vieningos Europos, kurioje telpa tiek Europos Sąjunga, tiek Rusija“, – apie galimybę išsaugoti elektros tiltus su Rusija kalbėjo socialdemokratas.

Anot jo, kalbėti apie atsijungimą nuo „Ivano vamzdžio“ kvaila, nes rinka pati vers ieškoti priėjimo prie Tiumenės ir kitų Rusijos gamtinių dujų ir naftos telkinių.

„Koks yra kvailumas kalbėti apie konfliktą tarp Lietuvos ir Rusijos, kokiu reikia būti kvailiu, kad kalbėtum taip, kaip kažkada sakė vienas veikėjas, kad Ivano prie vamzdžio neprileisim“, – sakė V.P.Andriukaitis.

Tuo tarpu Lietuvos elektros energetikos sistemos integravimas į Vakarų Europos tinklus atsijungimas nuo Rytų tinklo yra vienas iš esminių dabartinės Vyriausybės uždavinių, siekiant šalies energetinės nepriklausomybės.
Planuojama, kad Lietuva prie Europos elektros tinklų prisijungs 2020 metais. Tuo pat metu ketinama baigti VAE statybas.

Estijos, Latvijos ir Lietuvos elektros energetikos sistemos iki šiol sujungtos su Rusijos IPS/UPS tinklu, todėl šiuo metu elektros sistemos valdymas ir rinkos veikimas nėra suderintas su ES Trečiojo energetikos paketo reikalavimais.

Baltijos šalių integravimas į europinę energetikos sistemą reikštų jų atsiskyrimą nuo rusiškosios sistemos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min