Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 6d. 12:39 , atnaujinta: 2017 gegužės 6d. 12:47

Gabrielius Landsbergis socialdemokratų suvažiavime: „Nė vienas Landsbergis čia dar nebuvo įžengęs“

Gabrielius Landsbergis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gabrielius Ladsbergis

Į Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavimą atvyko politiniai oponentai. Kairiųjų suvažiavimą pasveikino konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis ir Liberalų sąjūdžio vadovas Remigijus Šimašius. 

Ant scenos konservatorių partijos lyderis G.Landsbergis sakė: „Istorinė diena. Nežinau, ar kas nors iš konservatorių yra buvęs socialdemokratų suvažiavime, bet nė vienas iš Landsbergių čia dar nebuvo įžengęs.“

Po šių žodžių salė prapliupo juoktis ir ploti.

G.Landsbergis pasveikino naująjį socialdemokratų lyderį Gintautą Palucką su pergale ir pasidžiaugė, kad agitavo balsuoti būtent už jį.

Konservatorių vadovas sakė suprantantis, koks sudėtingas procesas yra politinės bendruomenės atsinaujinimas, bandymai įtraukti jaunus ir mažiau patyrusius žmones.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

G.Landsbergis padovanojo G.Paluckui kompasą. Įteikdamas jį politikas juokavo: „Tai partijoms, kurios ieško, kur yra kairė.“

Vilniaus miesto meras ir Liberalų sąjūdžio lyderis R.Šimašius sakė, kad iš arti matė G.Palucko darbą per socialdemokratų lyderio rinkimus, todėl džiaugiasi jo pergale.

„Gintautas yra darbštus, atkaklus, turi savo idėjas. Ir jis turi tokią savybę, kuri yra ir stiprybė, ir silpnybė: jis toks labai socialdemokratas“, – juokavo R.Šimašius.

Premjeras dėkojo buvusiam premjerui

Renginyje taip pat kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis. Jis palinkėjo, kad kairieji laikytųsi XXI, o ne XIX amžiaus vertybių.

„Pirmiausiai norėčiau padėkoti buvusiam premjerui Algirdui Butkevičiui“, – sakė S.Skvernelis. Jis teigė suprantąs, kaip vadovavimas Vyriausybei keičia asmeninį gyvenimą, santykius su šeima ir koks sudėtingas tai išbandymas.

Dabartinis premjeras padovanojo buvusiam ministrui pirmininkui A.Butkevičiui trispalvę, palinkėjo pailsėti, rasti naujų idėjų, pradėti naują veiklos etapą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintautas Paluckas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintautas Paluckas

Kreipdamasis į naująjį socialdemokratų pirmininką Gintautą Palucką, premjeras įspėjo, kad ambicingų tikslų siekti bus sunku, todėl reikės ryžto ir užsispyrimo.

Tai tikrai nebus paprasta. Lūkesčiai yra didžiuliai. Pirmą kartą tiesiogiai išrinktas pirmininkas. Tie lūkesčiai ir atsakomybė slėgs, juos reikės pateisinti, – sakė S.Skvernelis.

„Tai tikrai nebus paprasta. Lūkesčiai yra didžiuliai. Pirmą kartą tiesiogiai išrinktas pirmininkas. Tie lūkesčiai ir atsakomybė slėgs, juos reikės pateisinti“, – sakė S.Skvernelis.

Premjeras socialdemokratų lyderiui padovanojo knygą ir paveikslėlį, kuriame gandras neša rožę, o kitoje pusėje – gandras tupi ant rožės. Politikas sakė, kad tai reikėtų suprasti kaip parodymą, kokios svarbios yra socialdemokratų vertybės.

S.Skvernelis juokavo, kad jie su G.Palucku daug metų žaidė krepšinį vienoje komandoje ir turi patirties dirbti kartu.

„Kai mes susipykdavome dėl taktikos, pasiginčydavome, tai visada pralošdavome, – sakė S.Skvernelis. Jis pabrėžė, kad pergalių pasiekdavo tik tada, kai atsinešdavo taktikos lentelę ir susitardavo dėl bendrų veiksmų. – Ir politikoje mums reikės tos taktikos lentelės.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Gintautas Paluckas perėmė partijos vairą: „Socialdemokratija nėra pašalpos, tai – kova su skurdu ir nelygybe“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min