Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 28d. 16:37

Socialinėms įmonėms bus paprasčiau panaudoti valstybės lėšas, skirtas darbo aplinkai gerinti

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai

Atsižvelgdama į socialinių įmonių kreipimąsi dėl kylančių sunkumų panaudojant valstybės išmokamas subsidijas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija keičia jų išmokėjimo ir panaudojimo tvarką.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys atkreipia dėmesį, kad daugeliui socialinių įmonių kyla sunkumų, norint steigti ir pritaikyti darbo vietas neįgaliems darbuotojams ar įsigyti jiems darbo priemonių. Lėšos šiems pirkiniams gaunamos tik pateikus prašymą teritorinei darbo biržai pervesti nurodyto dydžio avansą, o vėliau – tarpinį mokėjimą, teigiama pranešime spaudai.

Todėl įtvirtinama nauja tvarka, pagal kurią socialinei įmonei steigiant darbo vietas ir jas pritaikant prie asmens negalios, būtų skiriama didesnė sutartyje nurodyta avanso mokėjimo suma. Numatoma vietoj 30 procentų avansu mokamos subsidijos sumos mokėti 50 procentų, o tarpinio mokėjimo atveju, vietoj 50 procentų subsidijos sumos skirti 30 procentų.

„Tai palengvintų tokių įmonių darbą, nes jos gautų didesnę dalį lėšų neįgaliųjų darbuotojų darbo vietai steigti ir pritaikyti. Esant tokiai sudėtingai ekonominei situacijai, socialinė įmonė neturi pakankamai nuosavų lėšų pirkti įrangą darbo vietai kurti ar pritaikyti, nes dabar avansu išmokama tik 30 procentų subsidijos sumos“, - pakeitimų svarbą aiškino ministras R.J.Dagys.

Be to, keičiama ir senoji tvarka, pagal kurią įsiskolinimų „Sodrai“, valstybės ir savivaldybių biudžetams turėjusios įmonės negalėjo gauti valstybės teikiamos pagalbos. Atsižvelgiant į tai, kad tokių įmonių skaičius nuolat auga, priimtas sprendimas leisti joms gauti darbo užmokesčio ir „Sodros“ dalinės įmokos kompensacijas, nepaisant to, ar jos turi įsiskolinimų.

Atsižvelgiant į tai, kad socialinėse įmonėse yra įdarbinami tos teritorijos darbuotojai, kurioje įmonė vykdo veiklą, yra keičiami reikalavimai ir juridiniams asmenims, norintiems įgyti socialinės įmonės statusą. Nuo šiol jų prašymai bus priimami tose teritorinėse darbo biržose, kurių teritorijoje įmonės vykdo veiklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min