Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 3d. 10:01

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pirks vaikų dienos centrų paslaugas

Sostinės Karoliniškių mikrorajone rugsėjo 1-ąją duris atvėrė vaikų dienos priežiūros centras „Vaiko šypsena“
Vaikų dienos centro „Vaiko šypsena“ nuotr. / Vaikų dienos centras „Vaiko šypsena“

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) paskelbė pirksianti socialiai remtiniems vaikams skirtų dienos centrų paslaugas, tačiau metų pradžią šie centrai sutinka be valstybės paramos.

SADM nurodo, kad Vaikų dienos centrų projektų vertinimo ir atrankos konkursas vyks sausio 3–18 dienomis. Konkurso organizavimo nuostatuose teigiama, kad paraiškas ministerijos komisija galės vertinti iki 40 dienų.

„Finansavimo tarpas porą mėnesių bet kokiu atveju bus, tai bus sunkesnis laikotarpis“, – BNS teigė Lietuvos vaikų dienos centrų asociacijos pirmininkas Haris Urvinis.

Jo teigimu, ne visi centrai gali porą mėnesių gyventi skolon, tad dalis jų laikinai gali užsidaryti.

„Dauguma centrų iš savo pajėgų stengiasi išlaikyti visas veiklas – su savanoriškais darbais, iš Maisto banko produktų prisikaupę turi. Kiti, kurie to nesugeba padaryti, tiesiog užsidaro dviem–trims mėnesiams. Bet po konkurso, jei laimi, toliau vėl veikia. Aišku, būtų geriau, jei nebūtų to tarpo, bet čia tokia neišvengiama dalis“, – apgailestavo H.Urvinis.

Pasak jo, vaikų dienos centrams skundžiantis dėl nutrūkstančio finansavimo ministerija pradėjo jų paslaugas pirkti trejiems metams. Šiemet konkurso nuostatuose taip pat numatoma, kad „tinkamai įgyvendinus projektą 2013 metais, sutartis gali būti pratęsta 2014, o po to ir 2015 metams tomis pačiomis sąlygomis“.

Šiuo metu, pasak H.Urvinio, yra apie 250 vaikų dienos centrų.

„Manau, apie 200 po to konkurso liks veikiantys“, – svarstė jis.

Asociacijos pirmininko teigimu, dienos centrus lanko apie trečdalis visų socialiai remtinose šeimose augančių vaikų.

„Yra laisvalaikio užimtumas, yra ugdymas tam tikras. Dėl ugdymo kiekvienas centras yra pasirinkęs savo strategiją – vieni daugiau sportinę veiklą vykdo, kiti su tikėjimu supažindina vaikus, kiti dailės terapiją taiko, kiti daugiau dirba su psichologinių problemų turinčiais vaikais – psichologus įdarbinę. Bet pagrindas yra socialinės paslaugos – atėję vaikai gauna pavalgyti, gali nusiprausti, išsiskalbti drabužius, jiems padedama ruošti pamokas“, – pasakojo H.Urvinis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min