Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 3d. 21:34

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teigia nevilkinanti derybų su profsąjungomis

Sveikatos apsaugos ministerija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Sveikatos apsaugos ministerija

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) teigia nevilkinanti derybų su profsąjungomis, kurios grasina streiku.

Jungtinė profesinė sąjunga ketvirtadienį pranešė ministerijai prisistačiusi deryboms dėl šakos kolektyvinės sutarties sudarymo. Ji aiškina siekianti pagerinti socialines ir ekonomines sąlygas socialinį darbą dirbantiems žmonėms.

Tačiau profsąjunga nepatenkinta, kad ministerija esą ne tik nevykdo teisės aktų įpareigojimų darbo klausimais, bet ir partijų politinių sutarčių su Jungtine profesine sąjunga – pasiekti, kad darbo santykius reguliuotų aukštesnės kolektyvinės sutartys, neva vilkina ir ignoruoja šakos kolektyvinių derybų pradžią.

Anot profsąjungos, Vyriausybei bei ministerijai įteiktas reikalavimas sudaryti taikinamąją komisiją kolektyviniam ginčui spręsti. Tačiau taip pat pradedamas balsavimas dėl streiko, kuris esą neterminuotai apimtų visą Lietuvą.

Tuo metu BNS ketvirtadienį atsiųstame ministerijos pranešime teigiama, kad SADM vadovybė suinteresuota sėsti prie derybų stalo, bet esą profsąjungos atstovai nenori konstruktyviai kalbėtis.

„Įnešama destrukcija, nesiklausoma ir net nenorima girdėti kitų nuomonės, kitų argumentų. Tai nepanašu į konstruktyvų dialogą, nors ministerija ir ne kartą yra parodžiusi, kad nori sėsti prie bendro derybų stalo dėl kolektyvinės sutarties“, – teigia SADM.

Anot pranešimo, ministerijos atstovai pernai lapkritį buvo prašę Jungtinės profesinės sąjungos vadovo pateikti informaciją, dėl kokių konkrečių dalykų norima eiti į derybas, kokios konkrečios profesinės sąjungos ir kiek prie derybų stalo norėtų sėsti skirtingų profesinių sąjungų sričių atstovų, tačiau esą iki šiol negauta tokios informacijos.

„Ministerija mano, kad galima apsieiti be streiko, rimtai pasirengti deryboms ir sėsti prie bendro derybų stalo“, – teigia SADM.

Jungtinė profesinė sąjunga pranešė pradėjusi darbuotojų balsavimus dėl streiko įstaigose ir organizacijose.

Per 9 tūkst. įvairių sričių, įskaitant švietimo, kultūros, socialinių paslaugų, transporto darbuotojų vienijančios Jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas sako, kad balsavimas vyksta 300-400 įstaigų, įmonių visoje šalyje. Už streiką turi pasisakyti daugiau nei pusė kiekvienos iš jų darbuotojų.

Profsąjungos vadovo teigimu, jei susitarti su valdžia nepavyks, streikas galėtų vykti ne mažiau nei po trijų mėnesių – pavasarį, kai bus baigtas balsavimas. Tikimasi, kad streiką palaikys ir kitos Lietuvos profsąjungos, tarptautinis profsąjungų judėjimas. 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min