Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė: „Mes neturime tokių išvadų, kad mergaitė buvo nemaitinama“

Išsekusi mergaitė, į ligoninę atvežta iš Ventos socialinės globos namų
Youtube.com stopkadras / Išsekusi mergaitė, į ligoninę atvežta iš Ventos socialinės globos namų
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, kalbėdama apie iš Akmenės rajono Ventos socialinės globos namų į Šiaulių, o vėliau Kauno klinikas atvežtą nualintą mergaitę, sakė, kad į šį atvejį sureaguota pirmadienį, kai darbo grupė nuvykusi įvertino situaciją, susiklosčiusią globos namuose. Tačiau kol kas išvados tik preliminarios, todėl plačiau ministrė apie jas kalbėti nepanoro.

VIDEO ir tekstą rusų kalba rasite čia.

A.Pabedinskienės teigimu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) suformuota komisija, kuri atliks globos namų auditą. Taip pat kreiptasi į Sveikatos apsaugos ministerija, kad pastaroji atliktų medicininį auditą. „Kada mes turėsime visas išvadas, galėsime apie tai drąsiai ir viešai kalbėti. Noriu akcentuoti tik vieną dalyką, kuris labai svarbus: visi vaikų globos namų auklėtiniai iš tiesų naudojasi, kaip ir mes, sveikatos priežiūros institucijų veikla. Jie yra įregistruoti sveikatos priežiūros institucijose. Gal tas ažiotažas toks didelis todėl yra, kad nebuvo tarpinstitucinio susikalbėjimo“, – trumpoje spaudos konferencijoje antradienį kalbėjo ministrė.

Ministrės teigimu, Ventos socialinės globos namų auklėtiniai yra gydomi Šiaulių ligoninės medikų. „Pirmasis kreipimasis buvo į Šiaulių ligoninę. Mes turime pirmines išlaidas, kur chronologine tvarka atsekta, kada kreiptasi į medikus, kokios išvados pateiktos“, – sakė A.Pabedinskienė.

Tačiau į klausimus, kas kaltas dėl tokios mergaitės būklės, ministrė neatsakė. Esą tai bus galima padaryti tik turint visą informaciją. „Atsakomybės negalėtų prisiimti nei vieni, nei kiti, tik noriu pakartoti – globos namų personalas ir medikai juose esantys jokių sprendimų iš medicininės pusės paslaugų savarankiškai nepriima. Tam vaikai ir yra įregistruoti poliklinikose“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Algimanta Pabedinskienė
Algimanta Pabedinskienė

Paklausta, ar yra normalu, kad globos namuose auganti mergaitė galėjo būti taip nualinta, galbūt nemaitinta, nes Kauno klinikose vien pamaitinta ji atsigavo, ministrė neskubėjo teisti globos namų darbuotojų: „Situacija yra netoleruotina, bet negalėčiau atsakyti, kas kaltas. Mes neturime tokių išvadų, kad mergaitė buvo nemaitinama. Tikrai negalėčiau to pasakyti, visi vaikų globos namuose esantys auklėtiniai yra iš tiesų prižiūrimi. Vertinant praeitus laikotarpius nebuvo nė vieno incidento. Tai pirmas incidentas.“

SADM tvirtina dėl nualinto mergaitės tyrimą pradėjusi dar pirmadienį. „Gavusi informaciją apie šią situaciją, ministerija nedelsiant nusiuntė ministerijos ir Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovus į minėtus globos namus situacijai išsiaiškinti. Pirminiais duomenimis, nesutampa globos įstaigos ir medikų pateikiamos versijos“, – savo pranešime teigė SADM.

Septynmetė mergaitė, patekusi pas medikus, svėrė vos per penkis kilogramus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min