Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialiniai darbuotojai: mes ne tik „pampersus“ keičiame

Socialinis darbas
„15min“ nuotr. / Socialinis darbas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos socialinius darbuotojus jaudina ne itin gerai vertinamas jų profesijos įvaizdis visuomenėje.

Anot Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacijos pirmininko Sauliaus Liekio, viešoje erdvėje netrūksta neigiamos informacijos apie socialinius darbuotojus, jų įvaizdis yra nepagrįstai sumenkinamas, nepaisant to, kad šios profesijos žmonės vienu metu yra ir kaip psichologai, ir medikai, teisininkai ar panašiai.

„Socialinis darbuotojas nėra vien tas žmogus, kuris ateina ir išplauna grindis, gali atvežti maisto ir taip toliau. Jis sprendžia problemas, su kuriomis žmonės patys nesusitvarko. Manau, mums reikia labiau eiti į viešumą ir išplėtoti socialinio darbo įvaizdį“, – teigė S.Liekis.

Ne paslaptis, kad moterys yra pagrindinės šios profesijos atstovės. S.Liekio manymu, vyrų šis darbas nevilioja ne dėl jo sudėtingumo, bet atbaido maži atlyginimai. Šis darbas, anot jo, labiau yra gyvenimo būdas.

Menkas darbo užmokestis taip pat prislopina jaunuolių norą studijuoti šią profesiją. Taip pat studentų nuomonė pasikeičia tobulinantis praktikoje – neretai toks darbas jiems pasirodo atgrasus.

Diskriminuojami studentai

Tuo tarpu Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedros vedėja Elvyra Acienė teigė, kad norintys pasirinkti studijuoti šią profesiją yra diskriminuojami.

„Net turėdami 8 balų vidurkį jaunuoliai nebegali pasirinkti valstybės dengiamų krepšelių socialinio darbo studijų. Krepšeliai dabar dalijami kartu su kitais socialiniais mokslais – teise, ekonomika, vadyba, viešuoju administravimu ir panašiai“, – teigė E.Acienė.

Jos duomenimis, pernai per keturis šalies universitetus išvis buvo gauti tik 27 krepšeliai socialinio darbo studijoms. Tai, E.Acienės žodžiais, yra diskriminacija. Dėl to kreiptasi į Švietimo ir mokslo ministeriją.

Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedros vedėja taip pat antrino, kad apie šios profesijos žmones suvokimas yra labai siauras. Socialinius darbuotojus piktina, kai net valdžios atstovai jų veiklą įvardija kaip padedančius dengti stogus, ar keisti „pampersus“.

Šios profesijos atstovai pripažino, kad prieš dvidešimtmetį padėtis buvo dar prastesnė. Tačiau jie ir toliau sieks didesnės pagarbos visuomenėje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min