Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 21d. 08:37

Socialinio būsto gyventojams dujos jau tiekiamos

Klaipėdietis Vytautas kartu su šeima socialinio būsto laukė apie 16 metų. Naujame name jis įsikūrė prieš metus.
15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr. / Socialinio būsto gyventojai pagaliau turi dujas.

Dėl verslininkų ir savivaldybės nesusikalbėjimo kurį laiką be dujų gyvenę socialinio būsto Sodų gatvėje naujakuriai pagaliau gali išsivirti valgyti: daugiabučio namo gyventojams jau tiekiamos dujos.

15min.lt buvo skelbta, kad Kauno miesto savivaldybė buvo priversta kreiptis į Kauno apygardos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą Kęstutį Betingį dėl bendrovės „Būstuva“ veiklos. Valdininkų teigimu, įmonė savavališkai stabdė Sodų gatvės 98 pastatyto namo butų dujofikavimo procedūras. Jos buvęs vadovas, o dabar konsultantas Edvardas Galvanauskas, iš savivaldybės esą nepagrįstai reikalavo sumokėti 147 tūkst. litų už papildomus dujofikavimo darbus. 

Reikalavo sumokėti papildomai

2006 metais Kauno miesto savivaldybė ir „Būstuva“ pasirašė projektavimo darbų ir statybos rangos sutartį dėl 60 butų daugiabučio gyvenamojo namo statybos Sodų gatvėje. Šiemet pabaigus namo statybas, butuose apsigyveno pirmosios šeimos. Tačiau naujakurių laukė šaltas dušas: butuose dujos nebuvo pajungtos, nes „Būstuva“ atsisakė pateikti reikalingus dokumentus.

Kauno miesto savivaldybės atstovų teigimu, savivaldybė, kaip statybos užsakovas, savo įsipareigojimus įvykdė: bendrovei „Būstuva“ buvo sumokėta visa sutartyje numatyta suma – 12,371 mln. litų. Valdininkai primena, kad lėšos namo statybai buvo skirtos iš Vyriausybės specialios programos.

Kadangi verslininkai ėmė reikalauti papildomų pinigų, Kauno miesto savivaldybė kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą, prašydama apginti viešąjį interesą ir priversti bendrovę „Būstuva“ pabaigti namo vidaus dujotiekio tinklų pridavimą kontroliuojančioms organizacijoms: AB „Lietuvos dujos“ ir Valstybinei energetikos inspekcijai. Toks žingsnis davė rezultatų. Pasak Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Romaldo Rabačiaus, šiuo metu gyventojams dujos jau tiekiamos.

Savivaldybės duomenimis, Kaune, vykdant Valstybės nuosavybės teisių atkūrimo programą, iš viso buvo pastatyti keturi daugiabučiai namai, kuriuose įrengti 252 butai. Trys daugiabučiai iškilo K.Veverskio gatvėje.  Juos pastatė UAB „Avona“, „Arauša“ ir „Struktūra“. Pasak R.Rabačiaus, apžiūrėjus šiuos namus, rasta pažeidimų. „Tačiau statybininkai pažadėjo operatyviai pašalinti statybų broką“, – teigė R.Rabačius. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min