Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 29d. 16:32

Socializacijos centro darbuotoja: mums plėšomi drabužiai, laužomi akiniai, o alga – 377 eurai

Smurtas šeimoje
123rf.com nuotr. / Smurtas

Seimo kontrolieriui konstatavus, kad dalyje vaikų socializacijos centrų nepilnamečiai uždaromi į nusiraminimo kambarius pažeidžiant teisės aktus, į „Žinių radiją“ paskambinusi tokio centro darbuotoja Rasa nurodė smurto prieš vaikus nepalaikanti, tačiau pažymi, kad centruose esantys nepilnamečiai labai dažnai patys smurtauja prieš darbuotojus, kurie neturi kur kreiptis pagalbos, o ir uždirba grašius.

„Paradoksas yra tas, kad labai dažnai vaikai panaudoja smurtą prieš mus. Teko ir vakar grįžti iš darbo ir išgyventi sunkias akimirkas, nes darbe naktis pasibaigė daiktų svaidymu į darbuotojus. Tai gerai, kad darbuotojai buvo sportiški ir sugebėjo išvengti tam tikrų situacijų“, – laidoje „Dienos klausimas“ ketvirtadienį kalbėjo centro darbuotoja.

Pasak jos, centre yra didelė darbuotojų kaita, jų atlyginimai tesiekia 1300 litų (377 eurai).

„Kalbama apie žmogaus nekompetenciją, apie daug ką, bet nekalbama apie tai, kad yra smurtaujama prieš darbuotojus. Tai yra slepiama visuomenėje. Iš karto yra kaltinimas, kad jūs blogai tvarkotės, nekompetentingi, nesusitvarkote, bet, žiūrint statistiką, per šiuos metus buvo sumušta labai daug naktinių darbuotojų. Buvo suplėšyti drabužiai, sulaužyti akiniai, pešami plaukai, o daiktai svaidomi kiekvieną dieną, laužomos durys“, – kalbėjo Rasa.

Anot jos, į centrus apmokyti darbuotojų ne kartą buvo atvažiavę specialistai, tačiau net ir tada nesulaukta konkretaus atsakymo, kaip dirbti su agresyviais vaikais.

„Nei psichiatrijos ligoninėje, nei Vaikų raidos centre pagalbos nesulaukiame. Situacija yra iš tikrųjų sudėtinga. Vaikai iš tikrųjų yra agresyvūs. Labai daug darbuotojų yra nukentėję tiek Vilniuje, tiek Kaune, tiek Vėliučionyse“, – pasakojo Rasa.

Visą laidos „Dienos klausimas“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min