Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socializacijos centrui vietos neatsiranda

Klaipėdos apskrityje niekaip nepavyksta įkurti socializacijos centro sunkiai auklėjamiems vaikams.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Klaipėdos apskrityje niekaip nepavyksta įkurti socializacijos centro sunkiai auklėjamiems vaikams.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos apskričiai nepavyksta išspręsti įsisenėjusios problemos – niekaip neįkuriamas socializacijos centras problemiškiems vaikams ir paaugliams.

Apie būtinybę turėti tokį centrą priminė įvykiai „Smiltelės“ globos namuose, kur įsisiautėjusius paauglius pajėgė sutramdyti tik policijos pareigūnai.

„Šią problemą paveldėjau, tačiau yra Vyriausybės nutarimas ir ji turi būti išspręsta“, – sakė Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas. Pagal Vyriausybės nutarimą, kiekvienoje apskrityje turi būti įsteigta po vieną socializacijos centrą.

Tokį centrą, į kurį keliautų nesutramdomi vaikai iš visos apskrities, jau kelerius metus siūloma įkurdinti Salantuose. Šiame miestelyje jau veikia Specialioji mokykla, kuri yra pavaldi Klaipėdos apskrities viršininko administracijai. A.Burkšo teigimu, įstaigoje, kurioje dirba apie penkiasdešimt žmonių, mokosi tik kiek daugiau nei trisdešimt vaikų su intelekto sutrikimais.

Tačiau naujojo centro kaimynystės kratosi salantiškiai. Anot Kretingos rajono mero Juozo Mažeikos, visai neseniai susitikus su Salantų gyventojais susilaukta vieningo – neigiamo – bendruomenės balso. Socializacijos centrui pritaria tik Specialiosios mokyklos darbuotojai. Anot J.Mažeikos, nesuveikė nė argumentai, kad tokiu būdu mažame miestelyje būtų išsaugomos darbo vietos. Gyventojai baiminasi, kad tokio centro atsiradimas pavers jį užkampiu.

Toks centras jau įkurdintas Kaune ir jo kaimynystė jau spėjo įkyrėti aplinkiniams gyventojams.

Dėl socializacijos centro Klaipėdoje dar bus rengiamas pasitarimas su apskrities savivaldybių merais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min