Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialliberalai VRK įteikė parašus dėl Referendumo įstatymo keitimo

Į VRK grįžo apie 6,7 tūkstančio iš 10 tūkstančių parašų rinkimo lapų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Artūras Paulauskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) atstovai Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pirmadienį įteikė piliečių parašus, kad Seimas svarstytų jų parengtus įstatymų pakeitimus dėl palankesnių sąlygų piliečiams inicijuoti referendumą bei įstatymų pataisas.

Parašus įteikusio Naujosios sąjungos lyderio Artūro Paulausko tvirtinimu, iš viso surinkti 53 246 parašai. Jų autentiškumą dar tikrins VRK. Norint teikti teisės aktų projektus parlamentui, tinkamų parašų turi būti ne mažiau kaip 50 tūkstančių.

Parašus Vyriausioji rinkimų komisija turi patikrinti per dvi savaites. „Įstatymas mums duoda dvi savaites, po to išvadą pateiksim Seimui, ir jei bus nustatyta, kad yra reikalingas parašų skaičius, Seimas Statuto nustatyta tvarka turės pradėti svarstyti įstatymo pataisas“, – žurnalistams sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Socialliberalai siūlo keisti Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos ir Referendumo įstatymus.

„Įstatymo pakeitimo tikslas – sudaryti galimybę Lietuvos piliečiams inicijuoti referendumą ir įstatymo projektus. Šiandien galiojantis įstatymas tiek šitą teisę suvaržo – laiko, formalumų prasme, kad niekada dar nepavyko niekam surinkti 300 tūkst. parašų ir paskelbti referendumą, taip pat nė vienas bandymas teikti projektą Seimui iš Lietuvos piliečių nebuvo pozityvus arba teigiamas“, – sakė NS lyderis A.Paulauskas.

Referendumo įstatyme norima gerokai pailginti piliečių parašų rinkimo terminą. Vietoj šiuo metu esančio trijų mėnesių siūloma nustatyti šešių mėnesių terminą 300 tūkst. Lietuvos piliečių parašų surinkti.

Be to, siekiama, kad pasirašantieji galėtų naudotis ne tik pasu ar tapatybės kortele, bet ir vairuotojo, pensininko, neįgaliojo, nukentėjusio asmens (tremtinio) pažymėjimais.

Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos įstatyme siūloma numatyti, kad 50 tūkst. piliečių, turinčių rinkimų teisę, parašų dėl įstatymo projekto teikimo parlamentui privalo būti surinkti ne per du mėnesius, kaip yra dabar, o per keturis.

Iniciatyvos palengvinti piliečių įstatymo leidybos ir referendumo iniciatyvos teises socialliberalai ėmėsi, kai nepavyko laiku surinkti reikiamo parašų skaičiaus paskelbti referendumui dėl naujos Seimo paleidimo galimybės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min