Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialliberalų kandidatę Šilutės-Šilalės apygardoje VRK pripažino pirkus rinkėjus

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį priėmė sprendimą, kuriuo pripažino, kad Naujosios sąjungos (socialliberalų) kandidatė Šilutės-Šilalės apygardoje Daiva Vaitkevičiūtė-Rekašienė pirkus rinkėjus.

Tokio verdikto kandidatė sulaukė dėl kampanijos metu jos štabo patalpose teiktų nemokamų teisinių konsultacijų – apie jas buvo paskelbta ir vietos spaudoje, skelbimą apmokant iš rinkimų kampanijai skirtos sąskaitos.

VRK pripažino, jog nemokamomis teisininkų konsultacijomis buvo siekiama paveikti rinkėjus balsuoti už kandidatę, o turint mintyje, jog įprastai tokios konsultacijos yra mokamos, jos gali būti vertinamos kaip papirkinėjimas.

D.Vaitkevičiūtė-Rekašienė pareiškė, kad ji pati teisinių paslaugų neteikė ir rinkėjų nepapirkinėjo, o VRK sprendimas bus apskųstas teismui. Ji tvirtino, jog „analogiškas“ paslaugas teikė ir kitas kandidatas į Seimą, tačiau jo VRK nenubaudė.

„Patalpomis pasinaudoti paprašė Naujoji sąjunga (NS), nes ji neturi patalpų Šilalėje. Mano rinkimų štabe teisinės konsultacijos buvo teikiamos vieną kartą, kai buvau išvykusi į susitikimą su rinkėjais. Tą dieną savo rinkimų štabe su rinkėjais nebendravau, su teisines konsultacijas teikusiais teisininkais nebendravau ir jų nepažįstu“, – NS pranešime cituojama D.Vaitkevičiūtė-Rekašienė.

VRK pirmadienį svarstė ir daugiau skundų dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo, tačiau kitais atvejais tokių faktų nepatvirtino.

Komisija buvo gavusi skundą dėl partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidato Remigijaus Žemaitaičio teikiamų teisinių konsultacijų gyventojams. Tačiau konstatuota, jog jis tokią veiklą vykdo nuo 2004 metų, nuolat, tad ji neturėtų būti vertinama kaip siekis papirkti rinkėjus.

Galutinio sprendimo komisija nepriėmė dėl Pilietinės demokratijos partijos lyderio Algimanto Matulevičiaus veiklos. Komisija gavo skundą, jog jis surengė vakaronę su nemokamu koncertu, o kandidato žmona gyventojus kvietė į nemokamas Vilniaus medikų konsultacijas.

Kandidatas VRK nurodė, jog minėta vakaronė vyko dar iki jam tampant kandidatu, o žmonos veikla esą susijusi su labdaros fondu, o ne rinkimais. Išvados rengėjams dar pavesta patikslinti, ar panašia veikla kandidato žmona užsiiminėjo iki rinkimų, ar labdaringa veikla buvo nuolatinė.

Į rinkimų kovą įsitraukusiam vietos laikraščiui „Šilalės artojas“ gresia bauda nuo 1000 iki 5000 litų. VRK yra surašiusi leidiniui administracinio teisės akto pažeidimo protokolą dėl skirtingų sąlygų kandidatams skelbiant agitacijos reklamą.

Rinkimų prievaizdams „Šilalės artoją“ apskundė kandidatų, kurių agitacinę medžiagą leidinys atsisakė spausdinti, atstovai. Įstatymas numato, jog viešosios informacijos skleidėjai visiems kandidatams turi sudaryti vienodas sąlygas skelbti politinę reklamą – t.y. turi būti taikomi visiems vienodi įkainiai ir t.t.

VRK vadovas Zenonas Vaigauskas sakė, jog jo praktikoje tai pirmas atvejis, kuomet leidinys atsisako publikuoti politinę reklamą. Oficialiame atsakyme VRK leidinys nurodė, esą kitų kandidatų skelbimams laikraštyje nebeliko vietos, todėl jie ir nebuvo priimti.

Spalio 16 d. prasidėjo oficiali agitacinė kampanija Seimo rinkimuose Šilalės–Šilutės ir Vilniaus–Šalčininkų apygardose.

Į dvi laisvas vietas Seime pretenduoja 17 kandidatų, juos kelia 10 partijų.  Pakartotiniai Seimo nario rinkimai Šilalės–Šilutės ir Vilniaus–Šalčininkų vienmandatėse rinkimų apygardose vyks lapkričio 15-ąją.

Pakartotiniai rinkimai lapkričio 15 dieną bus rengiami, nes minėtose apygardose išrinkti Seimo nariai Valdemaras Tomaševskis ir Zigmantas Balčytis laimėjo rinkimus į Europos Parlamentą.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min