Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sodai skęsta šiukšlėse

Savo sklypus kruopščiai prižiūrintys sodininkai neretai visas šiukšles suverčia pakelėse.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Savo sklypus kruopščiai prižiūrintys sodininkai neretai visas šiukšles suverčia pakelėse.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Pavasarį, į sodus plūstelėjus miestiečiams, juose lyg ant mielių dygsta ir nelegalūs šiukšlynai. Sodų bendrijų pirmininkai nespėja rūpintis atliekų išvežimu ir tam turi skirti tūkstančius litų.

„Žmonės meta šiukšles kur papuola. Praėjusį savaitgalį bandėme daryti reidą kartu su aplinkosaugininkais. Šeštadienį bus geri orai, baiminamės, kad bus vėl bumas“, – „15min“ sakė Šernų sodų bendrijos pirmininkas Mantas Šimkus. Anot jo, nors yra priimta tvarka, kad sodininkai patys turi sudaryti sutartis su atliekų išvežimo įmonėmis ir pasirūpinti konteineriu prie savo sklypo, tvarkos laikosi ne visi. Konteineriais dažniausiai yra pasirūpinę nuolat soduose gyvenantys žmonės.

Tačiau tik sezono metu į sodus važinėjantys kai kurie nekultūringi miestiečiai šiukšles išmėto arba degina. „Mes patarėme sodininkams, kad gali vienytis keli sklypai ir pasirūpinti vienu bendru konteineriu, taip pigiau“, – sakė M.Šimkus. Pasak jo, šio mėnesio pabaigoje sodai bus išvalyti -  iš gyventojų surinktų mokesčių šiukšlės bus išvežtos. Pirmininko teigimu, Šernų soduose gyventojai yra įrengę tris nelegalius šiukšlynus, vienas iš jų labai didelis. „Likviduosime juos, tačiau šiukšlių netrukus vėl atsiras. Pernai vos išvežėme, o pakelėse vėl mėtėsi atliekos“, –apgailestavo M.Šimkus.

Išleidžia tūkstančius

„Dituvos“ sodų bendrijos pirmininkas Vytautas Gedvilas „15min“ teigė, kad kol nebus griežtų įstatymų, problema tebebus aktuali.

„Bandome atkreipti valdžios dėmesį, prieš porą savaičių kreipėmės į ministrą Raimundą Palaitį, kad būtų priimti griežtesni įstatymai. Dabar sodų bendrijos pirmininkas negali bausti šiukšlintojų. Esame bejėgiai, galime tik pagrasinti pirštu ir sakyti, kad taip daryti negražu“, - teigė V.Gedvilas. Pasak jo, kasmet sodų švarinimui bendrija išleidžia apie 15-20 tūkst. Lt. Bendrija turi savo mašiną, darbuotojus, kurie ištisus metus du kartus per savaitę į sąvartyną veža šiukšles. „Jei to nedarytume, paskęstume šiukšlėse“, – teigė V.Gedvilas. Jau kitą savaitę „Dituvos“ soduose bus organizuojamos talkos. Jos rengiamos kiekvieną pavasarį ir rudenį.

Rengs reidus

Klaipėdos rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Algirdas Vaitkus teigė, kad soduose bus rengiami reidai. Vienas toks vyko praėjusį savaitgalį Šernų sodų bendrijos pirmininko prašymu. „Reidą vykdėme tris valandas, tačiau kai mes dirbome, nepavyko nieko sučiupti. Soduose matyti kelios vietos, į kurias žmonės neša šiukšles. Tose vietose reikėtų pastatyti konteinerį“, – siūlė A.Vaitkus.

Anot jo, atliekų tvarkymo taisyklių nesilaikantiems sodininkams agentūros specialistai gali skirti baudas. Už nedidelio kiekio atliekų išmetimą gali būti surašytas įspėjimas arba tektų sumokėti 100-200 Lt baudą. A.Vaitkus priminė, kad atliekų soduose negalima ir deginti.

Komentarai
Temos Šiukšlės
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min