Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 30d. 10:00

„Sodra“ aukcione parduoda senelių globos namus su seneliais

Kaip sulaukti 114 metų?
Photos.com / Potencialūs pirkėjai suprato, kad senelių globos namus iš esmės įsigytų ne septyneriems metams, bet iki gyvos galvos, aiškino P.Jurgilas.

Senelių namus, kuriuose globojama 130 senatvės, Alzheimerio ligų ir įvairių negalių kankinamų žmonių, „Sodra“ įvertino 5,3 mln. litų. Vilniaus miestas už juos tepasiūlė 1 litą, todėl ja nutarta neparduoti – balandį laukia aukcionas.

Nepriteklių spaudžiama „Sodra“ parduoda senelių globos namus „Senevita“, įsikūrusius Vilniaus rajone, vaizdingoje vietovėje prie Nemenčinės miestelio, rašo „Vilniaus diena“.

„Sodra“ pranešė, kad pradinė 100 proc. įmonės akcijų paketo kaina – 5,3 mln. litų. Akcijų paketas nedalomas.

„Senevita“ bus parduodama aukcione balandžio 22 d. Laimėtojas už akcijų paketą turės atsiskaityti per dvi savaites nuo pirkimo–pardavimo sutarties pasirašymo dienos.

„Sodros“ teigimu, aukciono laimėtojas septynerius metus negalės sustabdyti ar nutraukti socialinės globos veiklos.

„Sodros“ teigimu, aukciono laimėtojas septynerius metus negalės sustabdyti ar nutraukti socialinės globos veiklos.

Būtent dėl šios sąlygos senelių globos namų direktorius Petras Jurgilas sakė pardavimo nebijantis, todėl triukšmo visuomenėje ir nekelia. Girdi, noras kam nors kitam perleisti „Senevitos“ akcijas pareiškiamas bene kasmet, tačiau pirkėjų vis neatsiranda.

Senelių globos namų direktorius prisiminė, kad prieš keletą metų lyg ir buvo susidomėjusių verslininkų, tačiau įsigilinę į pirkimo sąlygas jie atvėsdavo ir ketinimų atsisakydavo.

„Potencialūs pirkėjai suprato, kad senelių globos namus iš esmės įsigytų ne septyneriems metams, bet iki gyvos galvos. Pakeisti įmonės veiklos paskirtį būtų labai sudėtinga – tiek morališkai, tiek teisiškai. Juk praėjus nustatytam terminui ir sumanius senelius išgrūsti į gatvę, kiltų skandalas. Spauda tokius verslininkus suvalgytų. Supratę, su kuo turi reikalą, jie suvokdavo, kad veltis neapsimoka“, – aiškino P.Jurgilas.

Be to, direktoriaus teigimu, už senelių globos namus šiandien niekas tikrai neklotų 5,3 mln. litų. Ši suma esą visiškai neatitinka dabartinių nekilnojamojo turto rinkos realijų. Turto vertinimas esą atliktas prieš trejus metus.

„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Brunalaitė aiškino, kad bendrovė „Senevitą“ parduodama, nes jos veikla nesusijusi su „Sodros“ veiklos specifika. Taip esą siekiama atsisakyti nepagrindinės veiklos.

„Pardavimas vykdomas aukciono būdu, nes tai pats viešiausias ir daugiausia pajamų galintis duoti pardavimo būdas“, – sakė E.Brunalaitė.

Pirkti senelių globos namus buvo pasiūlyta ir Vilniaus miesto savivaldybei. Tačiau nuspręsta neparduoti, nes jos pasiūlymas buvo tik 1 litas.

Jeigu balandį aukcionas neįvyks, sprendimą dėl aukciono mažesne pradine „Senevitos“ akcijų paketo kaina priims Fondo taryba.

Senelių globos namų „Sodra“ daugiau neturi. Jei bus parduota bendrovė „Senevitą“, „Sodrai“ dar priklausys dvi sanatorinio gydymo įmonės: Vilniuje, Baltupiuose, esantis „Pušyno kelias“ ir „Palangos Žvorūnė“. Ateityje planuojama parduoti ir šias įmones.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Aukcionas Sodra
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min