Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 5d. 07:11

„Sodra“ spaudžia ir Kalėdų Senelį

„Sodra“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Sodra“

Kalėdų Seneliu vadinamas klaipėdietis Kostas Algimantas Bartkevičius skundžiasi, kad „Sodra“ be aiškios tvarkos jau kelerius metus iš jo sąskaitų išskaičiuoja mokesčius už veiklą, kuri jam nedavė jokių pajamų.

K.A.Bartkevičius daug metų vaidino Kalėdų Senelį už tai neimdamas jokio atlygio. „Važiuodavau pas našlaičius, ligoniukus, jiems pasimatymas su Kalėdų Seneliu buvo didelė šventė, – LŽ pasakojo vyriškis. – Kaip tikras Kalėdų Senelis įteikdavau ir dovanėlių. Tokia veikla užsiėmiau vien labdaringais tikslais, už tai negaudavau jokios naudos. Ir tai dariau tik prieš Kalėdas. Tačiau „Sodra“ man pranešė, kad mokesčius turiu mokėti už visus metus, lyg Kalėdų Senelis vaikus lankytų ir žiemą, ir vasarą.“

K.A.Bartkevičius daug metų vaidino Kalėdų Senelį už tai neimdamas jokio atlygio.

Viskas prasidėjo 2003 metų lapkritį, kai K.A.Bartkevičius mokesčių inspekcijoje gavo individualios veiklos vykdymo liudijimą, leidžiantį verstis „kita, niekur kitur nepriskirta, pramogine veikla“. Ją vyriškis tikina panaudojęs tik kartą, kai vedė komercinį renginį.

Po kelerių metų vyras sužinojo, kad yra skolingas valstybei, todėl 2007 metų gegužę veiklą nutraukė. Tačiau „Sodra“ suskaičiavo, kad jos galiojimo metu klaipėdietis nesumokėjo per 2 tūkst. litų mokesčių.

Pasak „Sodros“ Klaipėdos skyriaus direktoriaus Valdemaro Anužio, dėl keblios situacijos kaltas pats K.A.Bartkevičius, kuris delsė nutraukti veiklą. „Duomenis apie jo pajamas šiuo metu suvedinėjame cento tikslumu, – sakė V.Anužis. – Išnagrinėjome visus galimus variantus, tačiau dabar tam žmogui niekuo padėti negalime. Pranešimus K.A.Bartkevičiui siuntėme tuo adresu, kuris buvo mūsų duomenų bazėje. Dabar aš galiu nebent iš savo kišenės sumokėti tuos mokesčius ir delspinigius už Kalėdų Senelį.“

Toks atsakymas K.A.Bartkevičių stebina. Jis tikina verslo liudijime nurodęs tikslų gyvenamosios vietos adresą Naujakiemio gatvėje, kur tuo metu ir gyveno, tačiau įspėjimus „Sodra“ jam siųsdavo į Kopų gatvę Melnragėje. „Juos siuntė ten, iš kur aš išsiregistravau prieš dešimtmetį. Ranką prie širdies dedu – negaudavau jokių pranešimų ir nežinojau, kad esu skolingas „Sodrai“, – teisinasi po pusmečio pensininku tapsiantis K.A.Bartkevičius.

Nesulaukusi atsakymo, „Sodra“ antstoliams pavedė išreikalauti skolą. Netrukus iš vairuotoju dirbusio K.A.Bartkevičiaus banko sąskaitos imta nuskaičiuoti dalis pervedamo atlyginimo. LŽ rodydamas banko sąskaitų išrašus, vyriškis stebėjosi, kad kiekvieną mėnesį buvo išskaičiuojama vis kitokia suma.

Šiuo metu buvęs Kalėdų Senelis verčiasi atsitiktiniais darbais, už maistą prižiūri sodybą Kretingos rajone. Jis tikina neturįs jokių pajamų ir negalįs atsiskaityti su „Sodra“, nors labai norėtų bylinėtis su šia įstaiga ne vien dėl pinigų, bet ir dėl padarytos moralinės žalos.

Tačiau Klaipėdos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba K.A.Bartkevičiui atsisakė suteikti pagalbą dėl, jo manymu, neteisėtai išieškotų mokesčių. Jos direktoriaus Rimvido Valančiaus pasirašytame rašte tvirtinama, kad K.A.Bartkevičius vykdė komercinę veiklą, todėl teisinė pagalba jam negali būti teikiama.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min