2021-11-27 15:01

Sodyba su 30-čia arų saulėgrąžų: keisčiausias klausimas – kodėl jos nežydi gegužę?

Jau dvi vasaras šalia kelio į Radviliškį žmonių akis traukia saulėgrąžos. Šiais metais jų buvo pasėta net 30 arų, tad vaizdai viliojo žmones iš visos Lietuvos. O pačios sodybos „Molinė saulėgrąža“ istorija – karantininė, sako viena iš jos šeimininkių Elžbieta Karaliūtė. Būtent per pirmąjį karantiną šeimos rate sugalvota imtis papildomos veiklos. O įsigijus sodybą kilo mintis ir apie saulėgrąžas.
Sodyba „Molinė saulėgrąža“
Sodyba „Molinė saulėgrąža“ / Pauliaus Peleckio /15min ir „Molinė saulėgrąža“ nuotr.

Kai lankėmės šioje sodyboje, esančioje prie kelio į Burbiškio dvarą Radviliškio rajone, saulėgrąžos jau buvo nužydėjusios – laukai suarti ir paruošti kitų metų sėjai. Šios geltonos gėlės čia vis tiek žydi, tiesa, kitaip – paveiksluose, ant ąsočių, iš saulėgrąžų gamintuose patiekaluose.

Pirmi metai – 10 arų, antri – 30

„Pernai buvo 10 arų, šiais metais 30 arų saulėgrąžų laukas – kiek matome aplinkui, buvo saulėgrąžos. Taip pat turėjome piligrimų kalnelį, ant kurio saulėgrąžas sėjo piligrimai, nes čia yra „Camino Lituano“ kelias. Kai jau saulėgrąžos paaugo, ne laikas sėti buvo, turėjome tokią kalvą, kur galima buvo užrišti raištelius ant saulėgrąžų su savo vardais.

Pavyzdžiui, atvažiavo aktorė Nijolė Narmontaitė, tai ji užrišo, kad ta saulėgrąža būtent jos, palinkėjo visiems meilės, laimės. Kaip sakė, jai tiesiog širdis pakuždėjo, kad reikia užsukti, nes mašinų kaip per atlaidus, kas čia yra. Ji užsuko važiuodama ir labai nustebo, sakė netikėjusi, kad tokių vietų yra“, – saulėtą, nors jau rudeniškai vėsią dieną vedžiodama po sodybą pasakoja Elžbieta.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą