Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sostinė tampa saugesnė?

Policijos pareigūnai viešąją tvarką prižiūrės važiuodami riedžiais.
Alytaus apskrities VPK nuotr. / Policijos pareigūnai viešąją tvarką prižiūrės važiuodami riedžiais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto valdžia džiaugiasi praeitų metų darbais: valdininkų teigimu, sostinėje pavyko išvengti prognozuotos nusikalstamumo bangos. Vilniaus vadovai prevencinę viešosios tvarkos programą ketiną tęsti ir šiemet.

Vilniaus miesto meras Vilius Navickas antradienį pristatė praėjusių metų darbus miesto saugumo ir viešosios tvarkos srityje. „Dirbome daug ir sudėtingai, kreipėme dėmesį ten, kur jis anksčiau nebuvo kreipiamas. Pokyčiai – įspūdingi“, – gyrėsi meras. Jis pasakojo, jog bene daugiausia įtakos turėjo susitarimas su policija, kad daugiau pareigūnų mieste patruliuotų pėsti.  „Pėsčiųjų patrulių buvimas centre davė pakankamai gerų rezultatų: sumažėjo vietų, kuriose šiukšlinama, jaunimas mažiau vartoja alkoholio viešojoje erdvėje. Taip pat sumažėjo apleistų pastatų, netvarkingų statybviečių. Apokalipsė, kuri buvo pranašaujama, neįvyko“, – sakė V.Navickas.

Savivaldybės Kalbos kontrolės ir administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas tikino, kad ir šiemet savivaldybė eis jau pramintomis pėdomis. „Sieksime užtikrinti viešąją rimtį, švaresnius parkus, gatves ir kiemus, prižiūrėsime, kad būtų deramai tvarkomos atliekos, tarp jų – ir šunų ekskrementai parkuose“, – žadėjo G.Tamošiūnas.

Vilniaus miesto vicemeras Vidmantas Martikonis atskleidė, kad tam bus stiprinamas Viešosios tvarkos skyrius: „Įdarbinsime dar 10 žmonių, kad patruliai galėtų budėti visą parą.“ Vicemero teigimu, tam neprireiks papildomų lėšų, mat patruliuoti žmonės bus pasiųsti iš kitų savivaldybės skyrių. „Peržiūrėsime visą aparatą, dar sumažinsime administracinių funkcijų ir kai kuriuos darbuotojus perkelsime į Viešosios tvarkos skyrių“, – sakė V.Martikonis. Anot jo, kad viešosios tvarkos prižiūrėtojai mieste galėtų dirbti visą parą, reikia 30–32 pareigūnų. Šiuo metu Viešosios tvarkos skyriuje dirba 24 pareigūnai, bet gatvėse budi tik 18-a.

G.Tamošiūnas taip pat pasakojo, kad Vilniuje ketinama plėsti vaizdo stebėjimo sistemą, tai yra įrengti daugiau stebėjimo kamerų. „Tam lėšų kol kas neturime, bet ieškome Europos Sąjungos fondų, kurie galėtų plėtrą finansuoti“, – teigė jis.

Saugi kaimynystė

Plėtoti ketinama ir kelerius metus jau įgyvendinamą projektą „Saugi kaimynystė“. Anot Vilniaus apskrities VPK viršininko Kęstučio Lančinsko, nė vienoje modernioje Europos valstybėje nėra tiek policininkų, kad stovėtų po vieną prie kiekvieno namo. „Skatiname žmones būti savo namo, savo kiemo šeimininkais. Iki šiol vyravo nuomonė, kad visas žmonių interesas baigiasi ties buto durimis, tačiau juk žmonės yra saugumo užtikrinimo dalis. Tik aktyviai bendradarbiaudami galime pasiekti gerus rezultatus užtikrinant viešąją tvarką“, – kalbėjo K.Lančinskas.

Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktorius Rimantas Ramanuskas teigė, kad savivaldybė su policija įgyvendindama projektą „Saugi kaiminystė“ žengia į priekį ir pradeda bendrauti su gyventojais jų pačių aplinkoje. „Surengėme keletą susitikimų su bendruomenėmis, kurių Vilniuje iš viso yra 61, ir bandome aiškinti, kaip reikia saugiai gyventi kaimynystėje“, – sakė R.Ramanauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Alkoholis Vilnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min