Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sostinėje masiškai piketavo pareigūnai (papildyta 13.59 val.)

Pareigūnų akcija
Gedimino Gasiulio/ 15min.lt nuotr. / Pareigūnų akcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje savo piketą prie parlamento pradėjo pareigūnai. Netrukus jų eisena pajudėjo nuo Seimo ir jau pasiekė Vyriausybę.

Pareigūnai protestuoja jau ne pirmą kartą, tačiau jiems niekaip nepavyksta išsireikalauti išlaikyti vidaus reikalų sistemos finansavimą ir jų atlyginimus.

Į pareigūnų akciją prie Seimo susirinko apie 150 protestuotojų, kai kurie iš jų atėjo su šeimomis. Protestuotojų rankose – jų reikalavimus atspindintys šūkiai ir daugybė oro balionų. Prie balionų pririšti lapeliai su linkėjmais apie saugią visuomenę – prie Vyriausybės jie bus paleisti į dangų. 

Po vidurdienio protestuojantys pareigūnai nuo Seimo pajudėjo Vyriausybės link, eitynių starto filmuotą medžiagą galite pamatyti čia.

Papildyta 12.46 val. „Budėk, budėk, mano angele sarge, apgaubk ramybe visus, visus“, – tokia ir kitos dainos protestuojantiems pareigūnams skamba per garso aparatūrą prie Vyriausybės.

Eisena šiuos valdžios rūmus pasiekė 12.40 val., skambant vienam iš neoficialiųjų mūsų šalies himnų – dainai „Laisvė“.

Papildyta 13.09 val. Kad garsiai pareikštų savo reikalavimus, protestuojančių pareigūnų atstovai vienas po kito stojo prie mikrofono. „Nebeliko skylių, premjere!“ – į Vyriausybės vadovo Andriaus Kubiliaus raginimą dar susiveržti diržus viešai atkirto Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinė sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė.

Aštrios kritikos sulaukė ir vidaus reikalų ministras, kuris, anot protestuotojų, kol kas užsiima tik viešųjų ryšių akcijomis. „Laikas pradėti dirbti, ministre!“ – Vidaus reikalų ministerijos vadovas ragintas nebeimituoti veiklos, o daryti realius, visuomenei naudingus sprendimus.

Pareigūnų atstovas Egidijus Šimonis, kalbėdamas apie dabartinį valdžios požiūrį į pareigūnus, pateikė tokį pavyzdį: „Ką reikia daryti, kad karvė mažiau ėstų ir daugiau duotų pieno? Ją reikia mažiau šerti ir daugiau melžti!“

E.Šimonis priminė dar 1990 metais Vytauto Lansbergio apie tuometinę miliciją pasakytus žodžius. Jų esmė – pareigūnai buvo prašomi visomis išgalėmis tarnauti nepriklausomybę atgavusios Lietuvos labui, o šalis savo ruožtu esą užtikrins jiems galimybes dirbti, visuomenė juos gerbs ir bus dėkinga.

Po 19 metų, anot pareigūnų, padėtis klostosi priešingai.

„Visų darbuotojų vardu sakome: pažadais sotus nebūsi, bankui nepasakysi, kad po 15 metų gausi pensiją“, – kalbėjo protestuojančių pareigūnų viena iš lyderių L.Soščekienė, priminusi, kad visi jie turi šeimas, o dabar desperatiškai ieško būdų, kaip išgyventi.

Papildyta 13.59 val. Piketo metu nuskambėjo siūlymas Seimo nariams išsiskirstyti pusei metų. Anot piketuotojų, sutaupytų algų užtektų dviems komisariatams išlaikyti.

Šiauliečių ugniagesių profsąjungos atstovas Juozas Pocius per piketą pranešė, jog jau vyksta pasitarimai, į kuriuos gaisrus vykti jų gesinti, o kuriuos ne.

Piketo metu masiškai buvo apgailestauja, kad gražų šventinį sekmadienį tenka leisti ne šeimos rate ar bažnyčioje, bet po kurčios valdžios rūmų langais.

Piketo pabaigoje pareigūnų atvesti vaikai buvo paraginti paleisti į dangų oro balionus (norėdami pamatyti filmuotą medžiagą, spauskite čia.). Tokiu būdu pareikšta viltis, jog galbūt bent danguje raginimai kurti saugesnę visuomenę bus išgirsti.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Protestas Piketas
Parašykite atsiliepimą apie 15min