Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sostinėje socialiniai būstai nebus branginami

Socialinio būsto namuose buvo surengtas patikrinimas.
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr. / Socialinio būsto namuose buvo surengtas patikrinimas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus valdžia, svarsčiusi galimybę branginti socialinio būsto nuomą, savo ketinimų šiemet atsisako. Užuot didinus nuomos kainas, griežtinama socialinio būsto kontrolė, tikrinama, ar gyventojai nepiktnaudžiauja lengvatomis.

Šiuo metu 1 kv.m socialinio būsto nuomos kaina sostinėje siekia 1,7 Lt. Tai viena mažiausių kainų šalyje. „Mano žiniomis, Klaipėdoje socialinio būsto nuomos kaina siekia 3 Lt, tačiau turime atsižvelgti į dabar esančią padėtį. Šiemet kainos už nuomą nekelsime“, – sakė vicemeras Stanislovas Šriūbėnas.

Metų pradžioje sostinės valdžia, aiškindama, kad neretai socialiniu būstu piktnaudžiauja daugiau uždirbantys asmenys, norėjo nuomos kainą didinti du tris kartus.

„Niekam ne paslaptis, kad socialiniais būstais piktnaudžiaujama. Kai kuriose vietose, ypač tiems asmenims, kurie butą gavo iki 2003 metų ir kuriems nereikia kasmet deklaruoti pajamų, reikėtų įvesti rinkos kainą, tačiau dabar to nedarysime“,  – pasakojo S.Šriūbėnas.

Šiuo metu Vilniaus nekilnojamojo turto nuomos rinkoje vieno kvadratinio metro kaina siekia apie 10–12 Lt.

Iki 2003 metų, pagal tuo metu galiojusius įstatymus, būstą gavę asmenys neprivalo deklaruoti savo pajamų, todėl nustatyti, ar jie nepiktnaudžiauja padėtimi, sudėtinga. Šiemet pirminiame Vyriausybės projekte būsto plėtros programai numatyti 13 mln. Lt, tačiau su nerimu laukiame, ar taupant ši suma nebus nubraukta, – dėstė S.Šriūbėnas.

„Tokie butai bus aktyviau tikrinami, aiškinsimės, ar čia gyvena tie, kuriems to reikia, ar butas yra pernuomotas už didesnę kainą. Tokių atvejų pasitaiko nemažai“, – dėstė S.Šriūbėnas.

Nauji būstai su klaustuku

Vilniuje socialinio būsto eilėje, naujausiais duomenimis, laukia apie 5,2 tūkst. asmenų. Norintieji lengvatinėmis sąlygomis apsigyventi savivaldybės bute turi per metus uždirbti ne daugiau kaip 13,2 tūkst. Lt bei turėti turto ne daugiau kaip už 32,5 tūkst. Lt.

„Eilė yra didelė, o pinigų socialinio būsto plėtrai nėra daug. Šiemet pirminiame Vyriausybės projekte būsto plėtros programai numatyti 13 mln. Lt, tačiau su nerimu laukiame, ar taupant ši suma nebus nubraukta“, – dėstė S.Šriūbėnas.

Prie planuojamų 13 mln. Lt savivaldybė galėtų prisidėti savais 3 mln. Lt. Už bendrą sumą būtų galima pastatyti arba nupirkti apie 160 naujų butų.

„Verslininkai siūlo pirkti jau pastatytus butus. Mums iš esmės nėra jokio skirtumo, kaip gauti butų, svarbu – už mažiausią kainą. Jei bus nuspręsta pirkti, reikės skelbti viešąjį konkursą“, – aiškino S.Šriūbėnas. Pasak jo, savivaldybė pasirengusi už būsto kvadratinį metrą mokėti 2,5–3 tūkst. Lt.

Ar palikti savivaldybei socialinio būsto plėtros programai numatytus 13 mln. Lt, Vyriausybė turėtų nuspręsti šią savaitę.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min