TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sostinėje – mitingas prieš oligarchiją (nuotraukos, atnaujinta 15.48 val.)

Šeštadienio mitingas prieš oligarchiją
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Mitinguotojai reikalauja panaikinti oligarchiją.
Šaltinis: 15min
0
A A

Maždaug tūkstantis žmonių šeštadienį susirinko į „antioligarchinį“ mitingą, pavadintą „Ir šviesa, ir tiesa!“ prie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų. Juo subūrė teisininko Kęstučio Čilinsko vadovaujama asociacija „Jungtinis demokratinis judėjimas“ (JDJ).

„Su JDJ – į antrąjį Sąjūdį už žmonių teises!“, „JDJ už renkamą prisiekusiųjų teismą“, – tokių plakatų į aikštę prie Koncertų ir sporto rūmų atsinešė mitinguotojai. Į mitingą kvietė ir mieste ant pastatų ar viešojo transporto stotelėse iškabinėti plakatai.

Lauros Gabrilavičiūtės/15min.lt nuotr./Į mitingą kvietė mieste iškabinėti plakatai.
Į mitingą kvietė ant pastatų iškabinėti plakatai.

Prie mitingavusių K.Čilinsko bendražygių prisijungė maždaug 300-400 Vidaus reikalų sistemos pareigūnų, nacionalistas Mindaugas Murza su savo šalininkais, Algirdo Paleckio „frontininkai“ bei Lietuvos bibliotekininkų sąjunga.

„Išmaldos neprašysim. Siekiam paaiškinti, kad situacija šalyje pagerės tik tada, kai bus panaikinta oligarchinė sistema“, – dar prieš mitingą naujienų portalui 15min.lt sakė JDJ pirmininkas Kęstutis Čilinskas.

Jis tikino, kad didelę dalį valstybės biudžeto lėšų suryja būtent oligarchija, neteisėti sandoriai. Esą per pastaruosius metus oligarchinė sistema surijo maždaug 4-5 mlrd. litų. „Prie lovio vyksta muštynės dėl pinigų, o žmonėms belieka veržtis diržus“, – piktinosi JDJ pirmininkas. Panašias mintis jis dėstė ir nuo pakylos kreipdamasis į mitingo dalyvius.

Lauros Gabrilavičiūtės/15min.lt nuotr./Į mitingą kvietė mieste iškabinėti plakatai.
Kvietimai į mitingą kabėjo ir viešojo transporto stotelėse.

Susirinkusiems kalbėjo ir žinomas aktorius Regimantas Adomaitis, kuris pareiškė, kad šalies valdžios elgesys su pensininkais rodo, kad ji yra praradusi bet kokią moralę.

„Tai reiškia visiškai netekti sąžinės, padorumo, kad taip elgtis su savo vyresniaisiais. Su tais, kurių dėka jie atėjo į valdžią. Tai yra visiškai amoralus aktas, tolygus tokiam reiškiniui kai vaikai išveža savo pasenusius tėvus į prieglaudas ir ten palieka. Lygiai taip pat, kaip numesti šunį nuo tilto“, – drąsiai rėžė R.Adomaitis.

Jis ragino šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę vetuoti pensijų mažinimą numatantį įstatymą. Tokia jo kalba sulaukė audringos mitinguotojų reakcijos. Jie valdžiai šaukė „Gėda! Gėda!“.

Mitingo dalyviai taip pat piktinosi, kad jiems nebuvo leista šios protesto akcijos surengti prie Seimo rūmų. Jie priminė, kad tie patys žmonės, kurie susirinko į mitingą, prieš du dešimtmečius gynė parlamentą nuo sovietų agresijos, tačiau dabar esą parlamentarai jų ėmė bijoti.

Mitingo dalyviai pasirašė rezoliuciją, kuria reikalaujama panaikinti arba pailginti senaties terminus galimiems valdžios nusikaltimams. Taip pat siūloma įkurti nepriklausomą prisiekusiųjų teismą, kuris nagrinėtų įvairias politikų bylas. „Toks teismas turėtų būti atskaitingas tautai“, – aiškino K.Čilinskas.

Į mitinguotojus kreipėsi ir radijo stočių „Pūkas“, „Pūkas 2“ ir televizijos kanalo „Pūkas TV“ savininkas Kęstutis Pūkas. „Gana vogti“, – skandavo žinomas verslininkas. O nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas teigė, kad 700 mln. litų per metus užtektų, kad būtų išspręsta dalis socialinių problemų.

Mitinge skambėjo Sąjūdžio dainos „Laivė“, „Pabudome ir kelkimės“, „Bunda jau Baltija“.

Viešąją tvarką užtikrino nemažos policijos pajėgos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min