Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 21d. 10:58

Sostinės dviračių sistema – kitų metų gegužę

Meras dar nenusprendė kokios spalvos turėtų būti nuomojami dviračiai
15min.lt / Meras dar nenusprendė, kokios spalvos turėtų būti nuomojami dviračiai.

Vilniaus savivaldybė jau nuo kitų metų pavasario ketina senamiestyje įdiegti dviračių nuomos punktus. Viso projekto vertė – apie 5 mln. litų, kurie esą bus surinkti apmokestinus įvažiavimą į senamiestį.

Mieste turėtų atsirasti 23 dviračių nuomos punktai, išdėstyti miesto centrinėje dalyje. Gyventojai ir Vilniaus svečiai galės išsinuomoti 400–600 dviračių.

„Dviračiai skirsis nuo kitų, jų dalių niekur nebus galima panaudoti, todėl tikimės, kad ir vandalizmo nebus daug. Dviračiai bus apdrausti, o juos pasiimti galės asmenys, turintys specialią kortelę su asmens duomenimis“, – kalbėjo meras Vilius Navickas.

Visas projektas miestui kainuos 3–5 mln. litų. Projektą savo lėšomis įgyvendins savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“, vėliau lėšos bus padengtos iš surinkto mokesčio už įvažiavimą į senamiestį.

„Nedarome nieko naujo. Nereikia išradinėti dviračio. Europoje yra 45 miestai, kuriuose sistema veikia, todėl tik reikia pasižiūrėti, kaip geriau pritaikyti dviračius Vilniui, ir skelbti konkursus“, – sakė V.Navickas.

Pirmasis dviračio nuomos pusvalandis turėtų būti nemokamas, vėliau už kiekvieną kitą pusvalandį imamas nustatytas mokestis, kuris neturėtų viršyti 6–7 litų. Dviračių nuomos punktai stovės 400 metrų atstumu vienas nuo kito ir esą pusvalandžio turėtų pakakti norint nukakti nuo vienos vietos iki kitos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min