Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 29d. 12:57

Sostinės Gedimino prospektas taps „lazdautojų“ gatve

Šiaurietiškasis ėjimas
Organizatorių nuotr. / Šiaurietiškasis ėjimas

Siekiant paskatinti miesto žmones sveikai ir aktyviai leisti laisvalaikį, šį sekmadienį, gegužės 2 d. organizuojamas šiaurietiškojo ėjimo žygis Vilniaus Gedimino prospektu. Žygio dalyviai kviečiami rinktis 11 val. Vilniaus Katedros aikštėje. Laukiami ne tik tie, kurie jau turi įsigiję šiaurietiškojo ėjimo lazdas.

Žygiu norima sutelkti propaguojančius ir praktikuojančius šį fizinės būklės gerinimo užsiėmimą, parodyti jo privalumus, paskatinti šiaurietiškajį ėjimą lietuvaičių tarpe. Žygio metu bus galima patobulinti ėjimo techniką bei gauti profesionalias instruktorių konsultacijas.

„Lietuvoje sparčiai populiarėja Vakarų šalyse jau seniai atrastas aktyvaus laisvalaikio užsiėmimas – šiaurietiškasis ėjimas (Nordic Walking). Jo esmė – vaikščiojimas pagal specialią techniką bei laikant rankose tam pritaikytas lazdas. Šio sporto prieinamumas ir sąlyginai nedidelė kaina turėtų sudominti daugelį, ypač kenčiančius nugaros skausmus, turinčius antsvorį, norinčius pagerinti nervų bei imuninę sistemą. Tuo pačiu - tai puikus būdas prasmingai leisti laisvalaikį gryname ore“, – sako žygį organizuojantis šaurietiškojo ėjimo instruktorius, „Baltijos šiaurietiškojo ėjimo centro“ steigėjas Valdemar Chmielevski.

„Akivaizdu, kad žmonės ieško naujų laisvalaikio formų ir prasmingesnių užsiėmimų, suteikiančių galimybę pagerinti savo sveikatą bei bendrą gerbūvį. Kita vertus šiandieninėje Lietuvos situacijoje šiaurietiško vaikščiojimo įrankis lazda simbolizuoja ir daug daugiau: sąsają su žeme, kelionę, ėjimą ir naujų dalykų atradimą. Šiuo atveju - tai kelionė į naujas laisvalaikio galimybes“, - teigia vienas iš iniciatyvos autorių, „Agentūros ŪPAS“ vadovas Darius Lomsargis.

„EKO bangos“ vadovas Vytautas Ratkevičius pritaria: „Kiekviena kelionė turi savo prasmę. Šiose eitynėse kviečiu susimąstyti apie savo gyvenimo kelionės prasmę“.
 
Taigi, visi šiaurietiškojo ėjimo entuziastai laukiami šį sekmadienį, gegužės 2 d. 11.00 val. Vilniaus Katedros aikštėje. 

Šiaurietiškojo ėjimo žygis yra dalis Sveiko laisvalaikio iniciatyvos „Kelkim eko ūpą“, kurią pristato „Agentūra ŪPAS“ ir judėjimas „EKO banga“. Iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, rinktis gamtą tausojančias pramogas, vartoti sveiką maistą, naudoti ekologiškas natūralias priemones, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą. Vienon srovėn norima sutraukti daug partnerių, užsiimančių sveikų, aktyvių bei kūrybinių paslaugų ir pramogų organizavimu. Į iniciatyvą kviečiamos įsijungti ir verslo įmonės, paskatinant jas kurti sveiką mikroklimatą kolektyvuose, įtraukti darbuotojus į kūrybingą ir aktyvią veiklą. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min