Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sostinės merijos kyšininkavimo istorijoje – nauji liudijimai

Baudžiamoji byla, kurioje Vilniaus tarybos nario Vido Urbonavičiaus papirkimu kaltinami jo kolegos Audrius Butkevičius ir Gintaras Kazakas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Baudžiamojoje byloje, kurioje Vilniaus tarybos nario Vido Urbonavičiaus papirkimu kaltinami jo kolegos, tarp jų ir G.Kazakas (viduryje), šiandien buvo apklausti ir A.Vakarinas (kairėje) bei A.Štaras (dešinėje).
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Vilniaus teismas toliau narpliojo baudžiamąją bylą, kurioje sostinės tarybos deputatai Gintaras Kazakas ir Audrius Butkevičius kaltinami konservatoriaus Vido Urbonavičiaus papirkinėjimu.

Šios dienos posėdyje teismas toliau gilinosi, kaip tvarkomi reikalai Vilniaus miesto savivaldybėje.

Teismas koncentruoja dėmesį į tris epizodus: bendrovės „Lazdynų būstas“ privatizavimo aplinkybes, kompanijos „Corp-management“ atleidimo nuo 2 mln. litų delspinigių bei  sutarties su bendrovės Vilniaus pramogų parko vykdymo priežiūros komisijos pirmininko rinkimus.

Rimti įtarimai

15min.lt primena, kad A.Butkevičiui inkriminuojamas vienas galimas papirkimo epizodas, G.Kazakui kaltinimas pateiktas pagal keturias nusikalstamas veikas dėl papirkimo.

G.Kazakas įtariamas prašęs savivaldybės tarybos narį konservatorių V.Urbonavičių paveikti savivaldybės Privatizavimo komisijos narę konservatorę Birutę Galinienę dėl palankaus sprendimo vienai koncerno „Rubicon group“ įmonių ir už tai esą siūlęs 10 tūkst. litų kyšį. Kitąkart kyšį neva siūlęs už panašią paslaugą, kad bendrovė „Corp-management“ būtų atleista nuo 2 mln. litų delspinigių. Byloje yra duomenų apie telefoninį pokalbį tarp G.Kazako ir V.Urbonavičiaus. Jame minima, kad Olegas yra gavęs 10 tūkst. litų.

A.Butkevičiui pateikti įtarimai dėl galimo V.Urbonavičiaus papirkimo balsuojant už tarybos nario Olego Gluchovo kandidatūrą. Įtariama, kad „tvarkietis“ A.Butkevičius konservatoriui V.Urbonavičiui 2007 metų rugpjūčio pabaigoje savo kabinete savivaldybės pastate davė 5 tūkst. litų kyšį už tai, kad pastarasis balsavo už „tvarkiečio“ O.Gluchovo skyrimą sutarties su bendrovės Vilniaus pramogų parko vykdymo priežiūros komisijos pirmininku.

Rinko Gluchovą, kad neišrinktų Štaro

Trečiadienį teisme apie peripetijas savivaldybėje visą valandą pasakojo buvęs Vilniaus vicemeras, Privatizavimo komisijos pirmininkas Arūnas Štaras, vėliau liudyti stojo deputatė Jūratė Žeimienė, po jos – vidaus reikalų viceministras, taip pat miesto tarybos narys Algimantas Vakarinas, deputatas  Jaroslavas Kaminskis, taip pat minėtasis deputatas O.Gluchovas.

Prieš porą metų partijai „Tvarka ir teisingumas“ priklausęs O.Gluchovas teisme buvo paklaustas, ar prisimena komisijos pirmininko rinkimus. Jis teisinosi, kad senokai viskas vyko. Tačiau tai, kad būtent jis buvo išrinktas pirmininku, politikas atsiminė puikiai. Teisėjas Gintaras Dzedulionis priminė anksčiau jo duotus parodymus ir pasitikslino: „Buvo renkamas Gluchovas tik tam, kad nebūtų išrinktas Štaras?“ O.Gluchovas tokią išvadą patvirtino: „Politiniu požiūriu būtų nenaudinga, jei ponas Štaras taptų pirmininku.“

O.Gluchovas pareiškė, kad iškėlė savo kandidatūrą į Vilniaus pramogų parko priežiūros komisijos pirmininkus, nes kito kandidato nematė. „Aš neįžvelgiau ten jokio kito kandidato, visi žmonės buvo nauji tarybos nariai“, – sakė jis. Politikas neneigė, kad kad Vilniaus taryboje įkūrus Nepriklausomą frakciją, į ją norėta prisivilioti ir konservatorių V.Urbonavičių.

Būtent šis konservatorius tapo komisijos pirmininko pavaduotoju, kai O.Gluchovas tapo tos komisijos vadovu.

Dešimties tūkstančių litų paslaptis

Prokuroras politiko teiravosi, kur jis tuo metu dirbo. O.Gluchovas teigė tiksliai neatsimenantis. Jis pasakojo, kad vienu momentu buvo bedarbis, gyveno iš santaupų, tačiau vėliau įsidarbino saugos bendrovėje „Argus“.

Prokuroras primygtinai prašė O.Gluchovo teisme įvardyti, kas jį pakvietė dirbti į „Argus“, tačiau šis teigė neprisimenantis. Prokurorui patikslinus, ar kartais ne G.Kazakas jį atvedė į „Argus“, O.Gluchovas ir toliau skundėsi silpna atmintimi. Pagarsinus anksčiau jo duotus parodymus paaiškėjo, jog O.Gluchovas šį darbą esą gavo be jokių machinacijų, pagal skelbimą laikraštyje.

Byloje yra duomenų apie telefoninį pokalbį tarp G.Kazako ir V.Urbonavičiaus. Jame minima, kad Olegas yra gavęs 10 tūkst. litų. V.Urbonavičius teisme patvirtino, kad buvo kalbama apie O.Gluchovą: „Olegas Gluchovas yra gavęs 10 tūkst. litų už vieną nekilnojamojo turto projektą.“

Paklaustas, ar gavo šiuos pinigus, politikas tai neigė. Tuo pačiu liudytojas siūlė nesistebėti, kad turėjo banke sąskaitą su apvalia suma. O.Gluchovas aiškino, kad turėjo atsidaryti sąskaitą, kad „Argus“ turėtų kur pervesti jo uždirbamus pinigus. Taip pat pinigų teigė gavęs iš tėvų. „Aš kas – liudininkas ar įtariamasis?“ – aštriais teismo klausimais piktinosi O.Gluchovas.

Iš viso šioje byloje teismas ketina apklausti 23 liudytojus, lig šiol net 15 asmenų parodymų šiam teismui dar nedavė. Klampioje byloje yra numatyti dar mažiausiai trys posėdžiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min